Normalna reakcja na antykoncepcje?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Kivi
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 17 sie 2006, 01:12
Skąd: Dolny Śląsk
Płeć:

Normalna reakcja na antykoncepcje?

Postautor: Kivi » 17 sie 2006, 01:25

Witam! Tak sobie poczytuję te forum.. i wkońcu sama postanowiłam tu napisać..
Od jakiegoś czasu nie miałam okresu.. poszłam do ginekologa i pani doktor stwierdziła,że prawdopodbnie w ciązy nie jestem (choć mogło byc za wczesnie żeby to wykryć). Dostałam tabletki na wywołanie okresu, no i faktycznie okres dostałam. Zaczełam wtedy stosowac antykoncepcje.. Dostałam Diane35, wiem że to jest raczej kiepska tabletka, ale stwierdziłam,ze jakby co to po prostu zmienie..
W kazdym razie biorę te tabletki 6 dzien i co dzien rano wymiotuje albo mnie przynajmniej mdli.. i urosły m piersi. Zastanawiam się czy to jest "normalna rekacja" na tabletki antykoncepcyjne (wcześniej żadnych nie brałam) czy to są poranne młdości, bo jestem w ciązy..
Czekam na jakis odzew od dziewczyn które już Diane stosowały..
Pozdrawiam..
Awatar użytkownika
Aniolecek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 05 sie 2006, 17:40
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Aniolecek » 17 sie 2006, 10:38

Diany nie stosowalam... ale tez od niedawna biore inne tabletki antykoncepcyjne. Wiem, ze przy pierwszym miesiacu brania moga wystepowac takie objawy jakie opisujesz... Moga, ale nie musza... Ale powiem ci ze jesli duzo wymiotujesz <do max 6 godzin po wzieciu tabletki> to dzialanie antykoncepcyjne sie zmniejsza... wiec uwazaj!!
"Żeby mnie osądzić, nie ze mną trzeba żyć, lecz we mnie!"
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 17 sie 2006, 11:05

Diane sa bardzo silne wiec stad takie objawy
ja tez przy tabletkach miewalam mdlosci a nawet wymiotowalam
lepiej zmien tabletki
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 17 sie 2006, 11:08

Kivi pisze:Dostałam Diane35

Dlaczego?
Przed braniem Diane dobrze zrobić sobie badania, bo mało komu są te pigułki tak naprawde potrzebne. Ja brałam, nie miałam takich efektów, jak opisujesz. Żadnych innych negatywnych zresztą też nie. Do tej pory mam o Diane jak najlepsze zdanie.
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 17 sie 2006, 12:01

Taka reakcja rzeczywiście może być od tabletek. Twój organizm albo źle reaguje na tabletki, albo się do nich przyzwyczaja. Skontaktuj się najlepiej z lekarzem.

Też brałam Diane i brak jakichkolwiek opisywanych przez Ciebie objawów. Poza tym czy lekarka trochę nie pośpieszyła się z przepisaniem tabletek?
Kivi pisze:stwierdziła,że prawdopodbnie w ciązy nie jestem


Jak dla mnie trzeba było najpierw uzyskać pewność w tej materii :]
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 sie 2006, 17:28

A ile czasu minelo od tego ewentualnego zaplodnienia?

Najpewniej tabletki. Moga miec takei dizlaanie.

Pamietaj ze jesli bedizesz wymiotowac do 4 h od wziecia tabletki to nie jestes zabaezpieczona.
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 17 sie 2006, 19:55

zmien te tabletki bo sa mocne dla dziewczyn mlodych pozatym czxesto przepisuja je na problemy z cera.zmien na jakies mini pigulki.
a takie objawy ponoc moga wystepowac..ja osobiscie nic takiego nie mialam..moze mdlosci jakies ale nie do tego stopnia by to bylo uciazliwe.nie zmienia to faktu ze organimz musi sie przyzwyczaic do hormonow i moze roznie reagowac.
Kivi
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 17 sie 2006, 01:12
Skąd: Dolny Śląsk
Płeć:

Postautor: Kivi » 17 sie 2006, 20:00

Po pierwsze to dziękuje za odzew.. Po drugie jak dla mnie pani doktor to w ogóle była nie teges.. bo nawet cytologi nie kazała zrobić. Poza tym mówiłam jej że mam kłopoty z żołądkiem i po tabletkach wymiotuje to stwierdziła, że nic mi nie będzie..
Co do skuteczności tabletek to myśle,że działają bo biore o 17 a wymiotuje mniej wiecej o 8 rano czasem troche wczesniej czasem później..
Zastanawiam się czy zrobić test ciązowy.. Czy branie tabletek wpłynie na jego wynik?
Pozdrawiam :)[/i]
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 sie 2006, 21:03

Zaraz?? to Pani doktor nie jest pewna czy w ciazy nie jestes i przepisuje Ci raz - tabletki na wywołanie okresu ...dwa tabletki antykoncepcyjne ??? doktorem nie jestem , ale chyba nie muszę nim byc , czy mi sie zdaje ??? <boje_sie> <boje_sie> <boje_sie>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Kivi
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 17 sie 2006, 01:12
Skąd: Dolny Śląsk
Płeć:

Postautor: Kivi » 17 sie 2006, 21:35

To ogólnie była moja pierwsza wizyta u ginekologa.. Ale między innymi dzięki czytaniu tego forum wiedziałam czego mogę się spodziewać..A tu ani cytologi ani nic.. W poniedziałek się do niej przejdę i jeśli nie zbada mnie tak jak powinna to rezygnuję..
PS.Mam nadzieję,że przez te tabletki na wywołanie okresu nic się nie stanie jeśli jestem w ciązy.. Chociaż nie ukrywam,ze starsznie się boje..
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 sie 2006, 21:36

Nie idz do niej , bo to bez sensu , a idz do innego ginekologa i koniecznie faceta !! a nie kobiety
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Aniolecek
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 05 sie 2006, 17:40
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Aniolecek » 17 sie 2006, 22:07

A jak dlugo nie mialas okresu? Bo poranne wymioty i bolesnosc piersi pojawiaja sie dopiero po jakims czasie. Nie tak OD RAZU... A bardzo czesto takie objawy wystepuja w pierwszym miesiacu stosowania antykoncepcji hormonalnej <organizm musi sie przyzwyczaic>.

A skoro ginekolozka ja zbadala i powiedziala, ze nie jest w ciazy, ale nie moze miec 100%-towej pewnosci, bo jest na to za wczesnie, by stwierdzic to na pewno <dopiero po 2 tygodniach robiac badanie USG z mozna miec PEWNOSC>, to nie popelnila zadnego bledu...

Przy pierwszej wizycie cytologia nie jest konieczna. Chodze do dobrego ginekologa (faceta - to do Andrew) i jakos dotad nie mialam tego badania.
"Żeby mnie osądzić, nie ze mną trzeba żyć, lecz we mnie!"
Kivi
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 17 sie 2006, 01:12
Skąd: Dolny Śląsk
Płeć:

Postautor: Kivi » 17 sie 2006, 23:54

Okresu nie miałam ponad miesiąc.. i w sumie nie przejmowałabym się tym aż tak bardzo gdyby nie to,że prawdopodobienstwo bycia w ciązy było duże.. Dlatego własnie poszłam..
Sypialiśmy ze sobą od połowy lipca, na początku sierpnia byłam u ginekologa.. no i podobno nic.. A USG mi robiła.. A te wszystkie "objawy" mam od momentu kiedy wzięłam pierwszą tabletkę czyli od tygodnia..
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 sie 2006, 13:21

Ja bym na Twoim miejscu poszedl do innego ginekologa. Najlepiej jakiegos sprawdzonego.
Opiszesz mu wszystko to zadecyduje co robic. (moze, a raczej powinien sie spytac o to jakie tabletki Ci przepisala na wywolanie okresu).

A wlasnie, jakie to byly?
Kivi
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 17 sie 2006, 01:12
Skąd: Dolny Śląsk
Płeć:

Postautor: Kivi » 18 sie 2006, 18:05

Na wywołanie okresu dostałam Luteina 50

[ Dodano: 2006-08-19, 21:46 ]
Dobry wieczór.. Przepraszam,że zmienie temat ale nie chce zakladać nowego.. Szukałam tu tej informacji na stronie ale jakoś nie znalazłam, więc pozwole sobie zapytać..
Tabletki antykoncepcyjne przyjmuje się 21 dni, potem następuje tydzień przerwy i wktórymś dniu tego tygodnia powinnam dostać okres.. Ciekawi mnie jednak czy w ciągu tego tygodnia trzeba się zabezpieczać dodatkowo? Prezerwatywami np?..
Tak się akurat składa,że Mój Kochany przyjeżdża własnie wciągu tych 7 dni nie brania tabletek, dlatego wolę się upewnić..
Pozdrawiam..

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości