Tabletki a palenie.

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
bumru
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 22 mar 2006, 11:06
Skąd: zewszad
Płeć:

Tabletki a palenie.

Postautor: bumru » 27 mar 2006, 14:07

Hej! Biore tabletki i pale papierosy. Wiem, ze to niewskazane. Czy mozecie powiedziec jakie naprawde konsekwencje to moze miec? Ja w sumie nie widze zadnych spustoszen. :)
Grace

Postautor: Grace » 27 mar 2006, 14:51

na ulotce jest napisane wyraznie. Palenia w czasie zazywania tabletek antykoncepcyjnych zwieksza ryzyko zakrzpicy zyl czy cos takiego. Poszukaj, zreszta na forum nie raz bylo.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 27 mar 2006, 15:05

Mojej koleżanki siostra brała i paliła i o mało anemii nie dostała. Więc tabletki odstawiła.

Poza tym polecam topic:
http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... 428#129428

Opcja szukaj nie boli. :]
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 mar 2006, 15:26

bumru pisze: Czy mozecie powiedziec jakie naprawde konsekwencje to moze miec? Ja w sumie nie widze zadnych spustoszen.

Kiedy chodzisz, wszystko jest OK: dzięki pracy pompy mięśniowej i zastawek żylnych krew odpływa z nóg w górę, ku sercu, wbrew prawom grawitacji. Kłopot zaczyna się wtedy, gdy długo stoisz lub siedzisz: krew gromadzi się w żyłach. Zwiększa się wtedy jej ciśnienie. Organizm natychmiast przystępuje do obrony: zawarta we krwi woda przesącza się przez ścianki naczyń do okolicznych tkanek, co obniża ciśnienie krwi w żyłach. Niestety, powoduje to zarazem obrzęki nóg. Poza tym jednocześnie krew się zagęszcza i coraz bardziej realne staje się ryzyko powstania zakrzepów żylnych. Mogą one doprowadzić nawet do zawału mięśnia sercowego lub udaru mózgu! Zakrzepy żylne grożą zwłaszcza kobietom palącym papierosy i stosującym antykoncepcję hormonalną. Wyższe ciśnienie krwi sprawia, że ścianki naczyń żylnych rozciągają się i tracą elastyczność. Na nogach pojawiają się tzw. pajączki: mikrowylewy powstałe w wyniku naporu zgromadzonej w nadmiarze krwi). Te pajączki (teleangiektazje) to już wstęp do żylaków!
Awatar użytkownika
bumru
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 22 mar 2006, 11:06
Skąd: zewszad
Płeć:

Postautor: bumru » 27 mar 2006, 15:28

Yasmine! Dziekuje. O to mi chodzilo.
Grace

Postautor: Grace » 27 mar 2006, 16:32

bumru pisze:Yasmine! Dziekuje. O to mi chodzilo.

Nie wiem jak Oliwia, ale czuję się pominięta <foch>
Awatar użytkownika
bumru
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 22 mar 2006, 11:06
Skąd: zewszad
Płeć:

Postautor: bumru » 27 mar 2006, 17:26

Wrrr!!!
Kochane GOSIA i OLIVIA!!! Dziekuje Wam bardzo!
(po prostu wiem co jest napisane na ulotce, chodzilo mi raczej o bardziej konkretna rade.)
Grace

Postautor: Grace » 28 mar 2006, 22:18

Spoko, dowcipkuje sobie ;) Najlepiej przebadac sie sie u ginekologa i wtedy on powie i wyjasni juz konkretnie pod twoj organizm.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości