Czy częste oddawanie moczu może oznaczać ciąże?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Czy częste oddawanie moczu może oznaczać ciąże?

Postautor: Madzik23 » 27 sie 2005, 10:14

Czesc !
Mam małą schizkę że tak sie wyraże. Jednak zacznę od początku.
Stosuje tabletki Harmonet, dziś wezmę ostatnią tabletkę z 4 opakowania.

Jednak na początku 3 opakowania miałam problemy żołądkowe(biegunkę). Wziełam 2 tabletkę z 3 opakowania o 22,a o 23 miałam biedunkę, ratowałam sie węglem, o 2 w nocy,kiedy biegunka ustała wziełam kolejną tabletkę z opakowania(3) bo obawiałam sie że tą poprzednią wydaliłam. Jednak jest jeszcze jeden problem, mianowicie dzień wcześniej kochałam sie ze swoim chłopakiem. I obawiam sie ciąży.

Dodam jeszcze że z powodu wakacji nie zrobiłam przerwy pomiędzy 3 a 4 opakowaniem.

Leczyłam sie Furaginum i jakieś 3 dni temu kuracja sie zakończyła(trwała 5 tygodni).

Boje sie o to że jestem w ciąży bo od jakiś 3 dni bardzo często oddaje mocz, bolą mnie piersi( ale to zrzucam na barki źle dobranych tabletek, bo niedługo je zmieniam),czuje sie ogólnie dobrze,nie jestem śpiąca nie wymiotuje .Ale to siusianie mnie martwi,nie odczuwam bólu przy oddawaniu moczu,a parcie nie jest takie silne,po prostu czuje że musze iść do toalety.

Czy to że miałam wtedy tą biegunkę, i zastosowałam węgiel,a dzien wczesniej kochałam sie może oznaczać ze moge być w ciąży?

Naczytałam sie już troche o pierszych objawach i wśród nich było właśnie częste oddwanie moczu.
Prosze poradźcie mi coś.


Dodam jeszcze że dziś wydarzyło sie coś niepokojącego.

W nocy obudziłam sie bo zrobiło mi sie strasznie słabo,miałam zartoty głowy, myślałam że zemdleje,głowa mnie bolała. Musiałam otworzyc szerokookno i wdychac świeże powietrze zeby dojsc do siebie. Byłam taka słaba że nie mogłam sie podnieść z łożka.

Dziś rano sie obudziłam i jest lepiej,ale nadal jest mi słabo.

Czy to może oznaczac że to jednak ciąża? Ze ta biegunka,węgiel mogła spowodować osłabienie działania tabsów?

Czy to że nawet wziełam dodatkowo jeszcze jedną tabletkę nie pomogło i ciąża jest możliwa??
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 sie 2005, 10:58

Madzik23 pisze:Czy to że miałam wtedy tą biegunkę, i zastosowałam węgiel,a dzien wczesniej kochałam sie może oznaczać ze moge być w ciąży?

Jak dla mnie nie. Tylko biegunka wieeeelogodzinna i na prawde ostra moze spowodowac oslabienie dzialania antykoncepcyjnego.

Madzik23 pisze:Naczytałam sie już troche o pierszych objawach i wśród nich było właśnie częste oddwanie moczu.

Juz nie raz pisalismy,ze kobieta ktora podejrzewa ciaze, potrafi wszystkie objawy przypasowac do siebie.

Madzik nie panikuj. Jak dla mnie w ciazy nie jestes. A jak jestes taka niebewna i sie boisz to zrob test.
Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Madzik23 » 27 sie 2005, 11:02

dzięki Yasmine

Nie wiem czy to moja wybujała wyobraźnia ale dziś wydawało mi sie że mnie mdli rano. Niech to krwawienie sie pojawi wreszcie.

Mam nadzieje że masz racje. Bo to chyba byłby niezły pech żeby zajść w ciąże stosując tabletki. Dzięki jeszcze raz

Czy ktoś z forumowiczów mógłby sie jeszcze wypowiedzieć?
Awatar użytkownika
fifi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 166
Rejestracja: 07 cze 2005, 21:24
Skąd: trojmiasto
Płeć:

Postautor: fifi » 27 sie 2005, 14:02

madzik nie denerwuj sie tak, to miesiaczka przyjdzie. jak dla mnie to nie zaszłaś. te objawy to tez moze byc zdenerwowanie. albo po prostu dalszy ciag przytrucia. wez tabletke uspokajającą i rozluźnij się. <3m_się>
Obrazek
Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Madzik23 » 27 sie 2005, 14:08

fifi tylko to zatrucie miało miejsce jakies 2 miesiące temu. Nie sądze żeby to miało na mnie teraz jeszcze wpływ. Dziękuje za ciepłe słowa. Musze sie odstresować.

Przeczytałam gdzieś że w ciąży produkuje sie więcej śliny, a u siebie zauważyłam że częściej przełykam.... Czy ja zawsze sie bede tak denerwować? Dziś np nie moge patrzeć na słodkie ciastka.... Niech to sie wszystko już skonczy.

Jak sie mam tak cały czas denerwować to w nosie mam sex. <boje_sie>
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 sie 2005, 14:24

Madzik23 pisze:Przeczytałam gdzieś że w ciąży produkuje sie więcej śliny, a u siebie zauważyłam że częściej przełykam

<boje_sie> . Madzik wez tabletke uspokajajaca !!
Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Madzik23 » 27 sie 2005, 14:26

postaram sie wyloozować .... dzięki dziewczyny wiedziałam że można na was liczyć.
Awatar użytkownika
Cherry
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 07 sie 2005, 16:24
Skąd: z krainy marzeń
Płeć:

Postautor: Cherry » 27 sie 2005, 15:35

Madzik też tak się ostatnio wkręcałam. (głupia ja). Biegałam często do toalety i już zaczynałam mieć czarne myśli. Do tego inne objawy wykryłam typu mdłości , krwawienia implantacyjne i inne takie. Doszło do tego, że i brzuch mi się wydawał większy. Ale czego kobieta sobie nie wmówi :? Dziś dostałam okres i sama się z siebie śmieje, że taka panikara ze mnie <glupek> U Ciebie tez bedzie dobrze zobaczysz :) <browar>
** Kocham życie**
Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Madzik23 » 27 sie 2005, 15:48

Dzięki Cherry za słowa otuchy. Dam wam znać kiedy sie krwawienie pojawi.Mam nadzieje że prędko.
jeszcze raz wielkie dzięki dziewczyny.

Ale to chyba normalne że obawiam sie ciąży, nie ma przecież 100% zabezpieczenia. ehhh
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 sie 2005, 17:04

Rownie odbrze moze to byc zapalenie pecherza <banan>
Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Madzik23 » 27 sie 2005, 17:15

zapalenie pęcherza miewam często i wiem jakie są jego objawy. Ale to nie jest to. Nie czuje bólu kiedy siusiam, a przy zapaleniu pęcherza tak mam.

poza tym niedawno skonczyłam kuracje włąśnie zapalenia pecherza. Napisałam to w pierszym poście.
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 27 sie 2005, 17:39

Jak na moje oko to raczej sa male szanse zebys w ciazy byla, ale ja sie w sumie nie znam, najlepiej zrobisz jesli zrobisz sobie test bedziesz spokojniejsza :) nio i trzymam kciuki zeby bylo ok, daj znac jaki wynik <browar>
a tak btw nie odchudzalas sie ostatnio ??
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?
Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Madzik23 » 27 sie 2005, 17:50

Asiula, nie nie odchudzałam sie

Mam nadzieje że macie racje i tylko panikuje niepotrzebnie. <boje_sie>

Chciałabym żeby to wszystko już było za mna....
Awatar użytkownika
Sasetka
Maniak
Maniak
Posty: 641
Rejestracja: 29 maja 2005, 12:34
Skąd: że znowu
Płeć:

Postautor: Sasetka » 27 sie 2005, 18:00

Madzik23, a chcesz zrobic sobie test??czy czekasz na to az dostaniesz okres?
Gdzie jestescie przyjaciele moi? Odplyneli w sinej mgle... Kogo to obchodzi kiedy boli?

Tylko Ciebie... kiedy idzie zle :*
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 sie 2005, 18:29

No o ile dobrze przeczytalam to dzis wziela ostatnia tabletkie, wiec okres do kilku dni sie powinien pojawic.

[ Dodano: 2005-08-27, 18:29 ]
Madzik23, w ktory dzien przerwy zazwyczaj dostajesz okres ?
Awatar użytkownika
fifi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 166
Rejestracja: 07 cze 2005, 21:24
Skąd: trojmiasto
Płeć:

Postautor: fifi » 27 sie 2005, 20:40

oj, madzik, madzik... :) przeciez ty sobie mozesz to wmawiac :) te wszystkie objawy. Na początku ciąży, takim samym począteczku nie ma żadnych objawów. napisz, kiedy dostaniesz miesiączke. chcialabym napisac "a nie mówiłam" ;)
Obrazek
Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Madzik23 » 28 sie 2005, 10:01

czesc, no krwawienie dostaje zazwyczaj 3 lub 4 dnia. dziś 3 i na razie nic. ;-(
Ostatnio zmieniony 28 sie 2005, 10:44 przez Madzik23, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 28 sie 2005, 10:05

Madzik jak dzis moze byc trzeci dzien, jak wczoraj bralas ostatnia tabletke ?!
Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Madzik23 » 28 sie 2005, 10:45

Przepraszam miało byc 1 dzien i na razie nic.

Zastanawiam sie tylko czy to że wziełam 2 opakowania pod rząd ma jakis wpływ na czas wystąpienia krwawienia?
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 28 sie 2005, 11:34

Madzik23 pisze:Zastanawiam sie tylko czy to że wziełam 2 opakowania pod rząd ma jakis wpływ na czas wystąpienia krwawienia?

Wydaje mi sie,ze nie. Ale nie moge powiedziec czy na pewno. Ja zawsze robilam przerwe miedzy opakowaniami.
Awatar użytkownika
p1tbull
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 60
Rejestracja: 28 sie 2005, 11:19
Skąd: z pokoju
Płeć:

Postautor: p1tbull » 28 sie 2005, 12:24

Jezeli sie wezmie jedno opakowanie po drugim okres niewystepuje mozna tak robic ale terzeba stosowac dosc dlugo tabletki a okres powinien wystapic w ciagu tygodnia gdy sie przerwie branie. Jest to napisane w ulotkach od tabletek ze mozna sobie zaplanowac okres. <aniolek2>
Obrazek
Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Madzik23 » 28 sie 2005, 14:46

Tak Pitbul,ale mi chodzi o to czy po wzięciu 2 opakowań pod rząd to krwawienie z odstawienia jest takie samo jak zawsze,czy są jakieś wahania.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 28 sie 2005, 14:59

Ja w zeszlym roku ze 4 razy bralam pod rzad i nie mialam problemow z okresem.
Za to potem okazalo sie, ze mialam zle dobrane tabletki i rozwalily mi nieco uklad hormonalny. Odstawilam tabletki na troche i mialam okres dopiero po 2 miesiacach. Ale to nie bylo przez branie pod rzad - 2 ginekologow to potwierdzilo. Tylko przez zle tabletki...
Awatar użytkownika
p1tbull
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 60
Rejestracja: 28 sie 2005, 11:19
Skąd: z pokoju
Płeć:

Postautor: p1tbull » 28 sie 2005, 21:48

Nie krwawienie jest takie same jak bys robila normalna przerwe niema zadnych wachan, a przynajmniej niepowinny wystepowac.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 28 sie 2005, 23:14

To ja odpowiem na pytanie zawarte w temacie: tak, gdy kobieta jest w ciąży, to częściej oddaje mocz :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 28 sie 2005, 23:46

A ja chcialam dodac ze czesto oddawanie moczu ejst skutkiem ubocznym tabletek na nerki Furaginu ;-) wiec naprawde mysle ze nie masz sie o co martwic, a to zwyczajna panika :) jak sie tak stresujesz to bedzie jeszcze gorzej wiec na spokojnie czekaj a na pewno wszystko bedzie dobrze :)
Awatar użytkownika
p1tbull
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 60
Rejestracja: 28 sie 2005, 11:19
Skąd: z pokoju
Płeć:

Postautor: p1tbull » 29 sie 2005, 08:49

A jak sie bardzo martwisz to mozna przeciez zrobic test, ewentualnie mozna isc do ginekologa ale to dopiero 2 tygodnie po zaplodnieniu,
Obrazek
Madzik23
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 25 cze 2005, 17:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Madzik23 » 29 sie 2005, 11:41

Dzięki wszystkim ,na razie czekam. Staram sie w spokoju,żeby dodatkowo nie wpływać na opoźnienie krwawienia

Dam znać ;-(
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 29 sie 2005, 12:52

Madzik23 pisze:Dzięki wszystkim ,na razie czekam. Staram sie w spokoju,żeby dodatkowo nie wpływać na opoźnienie krwawienia

Wydaje mi sie,ze jesli sie bierze tabletki to stres nie ma nic wspolnego z opoznieniem krwiawienia. Bo to nie jest prawdziwy okres a tylko krwawienie wywolane przerwa w braniu tabletek. "okres" powienien wystapic jesli nawet sie stresujemy. Ale moze sie myle ??
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 29 sie 2005, 13:39

Yasmine pisze:
Madzik23 pisze:Dzięki wszystkim ,na razie czekam. Staram sie w spokoju,żeby dodatkowo nie wpływać na opoźnienie krwawienia

Wydaje mi sie,ze jesli sie bierze tabletki to stres nie ma nic wspolnego z opoznieniem krwiawienia. Bo to nie jest prawdziwy okres a tylko krwawienie wywolane przerwa w braniu tabletek. "okres" powienien wystapic jesli nawet sie stresujemy. Ale moze sie myle ??


Wlasnie tez mi sie tak wydawalo...Ale pewna nie jestem ;)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości