Ksiązki

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 12 mar 2008, 14:52

Nepalczyk pisze:Ale bez przesady, Twoja postawa przyjmuje nieludzko skrajne wartości, obyś innych statystyk Polakom przez to nie zaniżała.

a nieludzko skrajne wartości to ile książek tygodniowo, hm? <zalamka>
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 12 mar 2008, 18:25

Atanazy pisze:Troszkę Schulza w nich.
Sklepy cynamonowe <zakochany> Uwielbiam.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Atanazy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 157
Rejestracja: 13 sty 2007, 12:19
Skąd: z szafy
Płeć:

Postautor: Atanazy » 12 mar 2008, 21:05

Jawka, a czytałaś "Sanatorium pod Klepsydrą"?
Jesteśmy przecież nowi, lepsi. Lajfstajlowi, trendy, cool, k*rwa, sprawdzeni, jak najbardziej sprawdzeni na Zachodzie.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 12 mar 2008, 21:27

Swego czasu miałam nawet dać mojej potencjalnej córce na imię Józefina :-). Na jej potencjalne szczęscie później czytałam Krzywickiego, więc z Józefiny zrobiła się Lidia.
Na jej jeszcze większe potencjalne szczęście zaniechałam budowania takich relacji pomiedzy literaturą a moim życiem...
Ostatnio zmieniony 12 mar 2008, 21:34 przez Jawka, łącznie zmieniany 1 raz.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Atanazy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 157
Rejestracja: 13 sty 2007, 12:19
Skąd: z szafy
Płeć:

Postautor: Atanazy » 12 mar 2008, 21:50

Ja do tej pory chcę mieć syna Kordiana <pijak>
Jesteśmy przecież nowi, lepsi. Lajfstajlowi, trendy, cool, k*rwa, sprawdzeni, jak najbardziej sprawdzeni na Zachodzie.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 20 mar 2008, 17:56

Larry McMurtry Ostatni seans filmowy - bardzo przyjemna lektura, dobrze napisana, wachlarz różnorodnych, świetnie zbudowanych postaci. Czytając czuje się ten duszny, półsenny małomiasteczkowy klimat. Na wyprzedaży w Matrasie kupiona za 4,90, pochłonięta od razu w drodze autobusem :)

Dennis Lehhane Gdzie jesteś, Amando - (polskie tłumaczenie, bez komentarza) kupiona wczoraj w ŚK, film podobał mi się bardzo, po 100 stronach książki, wiem, że będzie mi się podobała bardziej, mimo, że przed oczami jako Patricka Kenziego mam Caseya Afflecka ;) Zapowiada się bardo dobry kryminał.

Kupiłam też Szminkę w wielkim mieście, po hiszpańsku. Lolli, fajne?
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 20 mar 2008, 20:21

Mia pisze:Lolli, fajne?

Blee <chory> Prawdę mówiąc, nie przebrnęłam przez całe. Z jednej strony wiedziałam, że to typowe lekkie czytadło o kobietach, karierze, modzie i seksie, ale nie spodziewałam się aż takiej chick lit. Możesz sobie dla przyjemności obcowania z lubianym językiem przeczytać, nie wiem, czy znajdziesz coś więcej.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 20 mar 2008, 20:25

Grr, tego się obawiałam, ale książka była tak na językach po wydaniu, że myślałam, że choćiaż rozrywkę sobie dorbą zafunduje. Teraz pewnie będę żałować, że dałam za nią 40zł :|
Ostatnio zmieniony 20 mar 2008, 20:25 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 21 mar 2008, 03:07

czytał ktoś z Was prozę iana mcewana?
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 21 mar 2008, 03:19

Myślisz o czytaniu Pokuty :>
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 21 mar 2008, 03:35

Mia pisze:Myślisz o czytaniu Pokuty :>


czytałam, bardzo mi się podobała, film jej nie dorównuje ani trochę. czytałam również parę innych książek mcewana, jest niezłym pisarzem, niestety w Polsce mało popularnym.

tak sobie z ciekawości pytam ;P.
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 21 mar 2008, 04:28

o, to mnie teraz zaciekawiłaś! bo ja stwierdziłam, że po filmie nie tknę książki, a teraz to może tknę ;) Przyznam, że nic jeszcze jego nie czytałam. Na razie mam dość książek, jak jakieś pół metra przeczytam to dopiero coś nowego kupię ;) Ale zapmiętam Pokutę. Z filmowych mam w kolejce: Motyl i Skafander, Ostrożnie, pożądanie, To nie jest kraj dla starych ludzi i Joy Division i Ian Curtis - przejmujący z oddali. Wszystkie będę czytać po obejrzanych już filmach. W ostatniej już mi się nie podoba tłumaczenie, byłam przekonana, że choć teksty piosenek będą w przekładzie Beksińskiego, a nie są. Może gdzieś znajdę w oryginale.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2008, 04:32 przez Mijka, łącznie zmieniany 2 razy.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Stormy

Postautor: Stormy » 21 mar 2008, 10:31

Mia pisze:Joy Division i Ian Curtis - przejmujący z oddali.

szykujesz sie na "Control"? jako zem fanka antona corbijna i dawniej depeszówa (a on z nimi wspollpracuje) moze sie wybiore choc joy division nie sluchalam.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 21 mar 2008, 12:46

Teraz pewnie będę żałować, że dałam za nią 40zł

Ja żałuję, że zapłaciłam 16zł ;DD
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 21 mar 2008, 17:00

Stormy pisze:szykujesz sie na "Control"? jako zem fanka antona corbijna i dawniej depeszówa (a on z nimi wspollpracuje) moze sie wybiore choc joy division nie sluchalam.

ja już po Control :D polecam :)

lollirot pisze:Ja żałuję, że zapłaciłam 16zł

lol :D Ale tanio znalazłaś, sklepowa to 39 zł. No nic, przyjemność obcowania z językiem obcym - bezcenna :D
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 22 mar 2008, 17:34

Mia pisze:Ale tanio znalazłaś,

Wyprzedaż w księgarni :)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 27 mar 2008, 01:24

Dennis Lehhane Gdzie jesteś, Amando - skończyłam, bardzo dobry kryminał, świetnie zbudowana fabuła, dobry styl. Żałuję, że najpierw widziałam film, polecam odwrotną kolejność. W filmie nie udało się uciec od pewnych schematów, patetycznych monologów o moralności policji, w ksiązce rozwiązano to o wiele zgrabniej.

Śmierć - podobały mi się szczególnie rysunki Chrisa Bachalo. Wstawka o seksie jest dość pomysłowa. Drugi komiks zaliczony :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 07 kwie 2008, 23:25

Ja chciałbym polecić książeczkę, która na naszym rynku ukazała się bodajże w styczniu. Autorem jest brytyjski profesor, pan Frank Furedi, a jej tytuł to: Gdzie się podziali wszyscy intelektualiści?. Pracę to czyta się bardzo łatwo, nie jest zbyt długa (ok. 160 s.). Przebrnąłem ją w ciągu dzisiejszego dnia, częściowo na uczelni, częściowo popołudniu... Myślę, że porusza ona zagadnienia, które część z Was uzna być może za interesując. Wydaje mi się, iż sam tytuł jest wystarczająco wymowny, dlatego też o treści rozwodzić się nie będę. :)
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 22 kwie 2008, 01:38

Marta Dzido Małż - żałuję, że wcześniej nie trafiłam na tą pozycję, bo pewnie czytanna w chwili wydania miałaby lepszy wydźwięk, zważając na liczne odniesienia. Mimo to, uważam że jest to bardo dobra książka. Oryginalna, cięta, cyniczna, mocna powieść o życiu. Udany debiut.

Suppli 1 - fantastyczna manga. Połknęłam w godzinę. Bardzo umiejętnie oddane kobiece emocje, ładna kreska (prześliczne rzęsy :D), oryginalna tematyka. Polecam.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2008, 01:54 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 24 kwie 2008, 11:13

Interesuja mnie jakies ciekawe ksiazki nt. Henrego Forda (zalozyciela Forda), 2 wojny swiatowej zarowno dokumentalne jak i fabularne (ostatnio przeczytalem Snajper na froncie wschodnim - ogolnie byla spoko ale za krotka i malo bylo momentow "excytujacych") oraz ksiazki o mafii najlepiej sycylijskiej, wloskiej. :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 24 kwie 2008, 19:59

Hyhy pisze:nteresuja mnie jakies ciekawe ksiazki nt. Henrego Forda (zalozyciela Forda), 2 wojny swiatowej zarowno dokumentalne jak i fabularne (ostatnio przeczytalem Snajper na froncie wschodnim - ogolnie byla spoko ale za krotka i malo bylo momentow "excytujacych")


Troszkę zbyt ogólnie to napisałeś, gdyż ciekawych książek dokumentalnych na temat II WW jest bardzo, ale to bardzo dużo... Podaj mi front, rok i kampanię, o której chciałbyś poczytać, a wówczas postaram się zaproponować Ci kilka pozycji. :) (najlepiej napisz mi na PW, bo ja tutaj zaglądam nie częściej niż 3-4 razy w miesiącu)... Z fabularnymi z jednej strony jest łatwiej - bo nie ma ich tak dużo na polskim rynku; z drugiej strony trudniej - z tej samej przyczyny... W każdym razie mogę z ręką na sercu polecić książki J. Jonesa - chociaż znajdziesz je chyba w antykwariacie tylko (całe życie "Pistoletu" nadaremnie poszukuję :( ) i jedną świetną perełkę, z której kupnem problemu być nie powinno, tj. "Żelazny krzyż" W. Heinricha... Z takich bardziej "sensacyjnych", polecam prace J. Higginsa: bardzo solidny, obiektywny i inteligentnie piszący autor. Parę lat temu widziałem w księgarniach sporo tytułów jego, ale nie wiem jak teraz. :)
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
chwastek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2007, 14:49
Skąd: z wyobraźni
Płeć:

Postautor: chwastek » 07 maja 2008, 22:36

ktoś lubi się bać? ---> "Pod skórą" Michel Faber (czytałam z rozdziawioną buzią) lektura na jeden wieczór - po przeczytaniu zaliczyłam go do tych udanych.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2008, 22:38 przez chwastek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 08 maja 2008, 13:24

Nigdziebadz - Nie, ja jednak fanem Gaimana nie zostane. ksiazka jest napisana na tyle sympatycznie, ze wchodzi gladko. Sama historia tez niby interesujaca, ale tak jakos... No nie ma tego czegos w sobie. Wszystko niby na miejscu, ale to tylko seks, nie ma w tym milosci.

A dzis wypozyczylem Krzyzacki Poker - Czytal ktos? PFC, Tedeusz?
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 08 maja 2008, 20:08

czytał, czytał :) I jest kiepsko :) Namieszanie z poplątaniem. O ile pierwszy tom zjadliwy, drugi jest jego przeciwieństwem.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 09 maja 2008, 18:44

Wujo Macias pisze:A dzis wypozyczylem Krzyzacki Poker - Czytal ktos? PFC, Tedeusz?


Szczerze mówiąc, to nie. [:D] ...Ja teraz ostatnie piastowskie powieści Bunscha dorzynam. :) ...A mógłbyś ten tytuł jakoś bardziej naświetlić? :)
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 11 maja 2008, 12:24

Czytał ktoś z was książki Joanny Chmielewskiej??? Mnie zaraziła nimi koleżanka i już prawie wszystkie udało mi się przeczytać.
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
M.M
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 04 sie 2007, 22:24
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: M.M » 13 maja 2008, 12:11

Wlasnie skonczylam "Piec lat kacetu" Grzesiuka, "miszczostwo" swiata i okolic jak dla mnie.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2008, 16:17 przez M.M, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lamaa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 20 wrz 2007, 13:14
Skąd: nvm
Płeć:

Postautor: lamaa » 13 maja 2008, 15:42

Żona_swego_męża pisze:miszczostwo swiata

to żart?
.::falling away from me::.
Awatar użytkownika
M.M
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 04 sie 2007, 22:24
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: M.M » 13 maja 2008, 16:17

jesli tak bardzo Cie to razi to zrobie cudzyslow, pasuje?
chwastek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2007, 14:49
Skąd: z wyobraźni
Płeć:

Postautor: chwastek » 13 maja 2008, 20:16

co do grzesiuka to "pięć lat kacetu" jest jakby środkową częścią trylogii. pierwsza: "boso ale w ostrogach" to losy autora jeszcze sprzed wojny a w "na marginesie zycia" grzesiuk opisuje swoje zycie po wojnie i swoją walkę z chorobą. Żona_ polecam obydwie części - nie zawiedziesz się bo również napisane przez grzesiuka w tym jego specyficznym stylu.

Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości