Na co do kina?

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
AMX
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 324
Rejestracja: 02 lis 2005, 00:29
Skąd: Burkina Faso
Płeć:

Postautor: AMX » 04 sty 2010, 00:28

Na Avatara planuję się jeszcze wybrać do IMaxa. Może tam 3D przekona mnie do siebie.W normalnym kinie , niby ta głębia jest ale to nie to czego do końca się spodziewałem.A co do samego filmu, to kawał dobrej rozrywki bez większej głębi (chociaż reżyser, silił się na proekologiczne przesłanie oraz na krytykę obecnego grabieżczego systemu światowego).Dziury logiczne wielkie niczym leje po bombach,tylko tak jak już kiedyś pisałem.Gdyby, ktoś chciał nakręcić film akcji a do tego sf bez dziur logicznych to chyba by mu jedynie krótki metraż wyszedł.
Wy jeździcie, My latamy.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 sty 2010, 00:41

AMX pisze:Na Avatara planuję się jeszcze wybrać do IMaxa.

Planowałam się tam wybrać, ale teraz rzadko w Katowicach bywa. W sumie, może takie porównanie to i lepszy pomysl ;)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 04 sty 2010, 02:29

Dzin, idź, oni tam elfie uszy mają i ogólnie ładny film. Nie za mądry ani szczególnie oryginalny, ale bardzo ładny, naprawdę.
Mówię o wersji 3d, bo na takiej byłam i taka mi się podobała. A dziś przeczytałam w jakiejś recenzji, że podobno nie wszystkie kina sobie z tym całym 3d radzą i wymieniano analogowe (?) IMaxy między innymi chyba.


A Prawo Zemsty pierwsze pół nastrojowe, drugie pół równia pochyła wg mnie, a rozwiązania fabularne im dalej tym głupsze. Do obejrzenia i zapomnienia.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2010, 02:31 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 04 sty 2010, 10:11

Dzin, idź, oni tam elfie uszy mają i ogólnie ładny film.

Te uszy mnie przekonują :)
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 04 sty 2010, 20:27

A mnie się Avatar podobał. Lubię takie bajeczne historie i magiczne scenerie. Film jest przyjemny, prosty w odbiorze, jak najbardziej przewidywalny, bohaterowie archetypowi. Ale w tej prostocie coś jest :) Być może tylko taki dzień miałam, ale włączyło mi się wczuwanie w role bohaterów, a i łezka się ze dwa razy w oku zakręciła. No i taka tęsknota za pewnymi ideałami.
Warto zobaczyć. Żałuję, że nie obejrzałam tego w 3D.
Awatar użytkownika
Vogel
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:27
Skąd: krk
Płeć:

Postautor: Vogel » 04 sty 2010, 20:35

Avatar 3D - geniusz efektów, scenariusz wcale nie taki zły jak wszyscy dookoła mówili, wyświechtany fakt ale podopinany na ostatnie guziki jak sie tylko w tym przypadku dało no i mamy kolejny hoolywoodzki happy end po falach Zapowiedzi i Zdarzenia a to ponoć widzowie kochają najbardziej. Mam jeszcze jedno pytanie do tych którzy byli w Cinema City, czy Wam tez te okulary w rozmiarze uniwersalnym praktycznie cały czas dawały znać o sobie?

[ Dodano: 2010-01-04, 20:38 ]
Nemezis pisze:Żałuję, że nie obejrzałam tego w 3D.

Poszłaś na tak wypromowany film w analogu? <wow> Toż to strata pieniędzy <olaboga>
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 04 sty 2010, 21:01

Vogel pisze:Toż to strata pieniędzy <olaboga>

Oj wiem. Hasło wyjścia padło wczoraj o takiej porze, że już na 3D byśmy nie zdążyli. Efekty nawet w analogu są prześwietne i co chwila żałowałam, że nie poczekaliśmy z tym.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 sty 2010, 21:02

Vogel pisze:Mam jeszcze jedno pytanie do tych którzy byli w Cinema City, czy Wam tez te okulary w rozmiarze uniwersalnym praktycznie cały czas dawały znać o sobie?

Byłeś w Cinema City i uwżasz, że:

Vogel pisze:Avatar 3D - geniusz efektów

?
Gosh, naprawdę nie wiem, jak mogłam te efekty przegapić :D Byłam już na tylu filmach 3D i w tym wypadku są one naprawdę naciągane. U mnie z okularami było wszystko ok.

Nemezis pisze:Być może tylko taki dzień miałam, ale włączyło mi się wczuwanie w role bohaterów, a i łezka się ze dwa razy w oku zakręciła. No i taka tęsknota za pewnymi ideałami.

Właśnie ja słyszałam, że ludzie płaczą na tym filmie ;) Nie wiem, może to ja miałam zły dzień ;)
Ostatnio zmieniony 04 sty 2010, 21:08 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 04 sty 2010, 21:08

Mijka pisze:Właśnie ja słyszałam, że ludzie płaczą na tym filmie ;) Nie wiem, może to ja miałam zły dzień ;)

No ja ostatnio mam same zdecydowanie dobre. Ciężko było patrzeć na obraz niszczenia takiej krainy. Wracałam z myślą, że dam się napić mojemu ulubionemu kwiatkowi :D
Awatar użytkownika
Vogel
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:27
Skąd: krk
Płeć:

Postautor: Vogel » 04 sty 2010, 21:10

Mijka pisze:Byłam już na tylu filmach 3D i w tym wypadku są one naprawdę naciągane

Wątpię, że masz takowe przykłady (a przynajmniej że są takie filmy, które rysują tak wielki kontrast jak Ty to ujęłaś) ale próbuj, kombinuj zaskocz mnie.

Mijka pisze:Właśnie ja słyszałam, że ludzie płaczą na tym filmie

Obok mnie była jedna ;)
Ostatnio zmieniony 04 sty 2010, 21:11 przez Vogel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 sty 2010, 21:26

Vogel pisze:Mam jeszcze jedno pytanie do tych którzy byli w Cinema City, czy Wam tez te okulary w rozmiarze uniwersalnym praktycznie cały czas dawały znać o sobie?
Nie byłam co prawda na Avatarze i na coś takiego na 100% nie pójdę, ale po innych filmach 3D z Cinema City oczy mnie bolały strasznie i łzawiły.
Awatar użytkownika
Vogel
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:27
Skąd: krk
Płeć:

Postautor: Vogel » 04 sty 2010, 21:29

Wracając do sedna:
The Box - premiera w Polsce będzie gdzieś w marcu choć wątpię czy ta produkcja nabije kieszeń producentom i reszcie. Film taki nijaki niby pomysł dobry a jak by już gdzieś się pojawił (przynajmniej ja miałem takie wrażenie), gra aktorska pozostawia do życzenia szczególnie Pani Diaz, jednak nie wszystkich Frank Langella dobry w roli przedstawiciela obcych(?), za mało rozwinięta metafora tytułowego pudełka. Nieznacznie broni film jego końcówka co pozwala poczuć jakiś tam optymizm, że nie zmarnowało się czasu. Nie polecam ani też nie zniechęcam.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 sty 2010, 21:52

Vogel pisze:Wątpię, że masz takowe przykłady (a przynajmniej że są takie filmy, które rysują tak wielki kontrast jak Ty to ujęłaś) ale próbuj, kombinuj zaskocz mnie.

To zalezy, kto się czego spodziewa. Nie wiem, czy to kwestia kina, czy konkretnie filmu, ale w Imaxie byłam usatysfakcjonowana efektem np. na Beowulfie, a tu? totalne rozczarowanie. Może przez taką, a nie inną, kampanid reklamową, spodziwałam się nie wiadomo jakich cudów. Na Alicje, już na 100% pójdę do Imaxa.
Ostatnio zmieniony 04 sty 2010, 22:04 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Vogel
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:27
Skąd: krk
Płeć:

Postautor: Vogel » 04 sty 2010, 23:20

Szczerze mówiąc nie widziałem Beowulf'a ale jeśli znalazła się osoba która mówi, że ma o wiele lepsze efekty a przynajmniej możliwości jakie posiadała ta produkcja zostały wykorzystane w bardziej efektywny sposób niż te które posiadał Avatar nie zawaham się obejrzeć tego filmu:)
Mijka pisze:Może przez taką, a nie inną, kampanid reklamową, spodziwałam się nie wiadomo jakich cudów

Żeby/ś Ty/Pani wiedzieła ile filmów traciło dla mnie przez same kampanie reklamowe trzeba po prostu to olać i tyle.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 04 sty 2010, 23:27

Na moją subiektywną ocenę wpływa również fakt, że sama fabuła bardziej mi przypadła do gustu ;)
Avatarowi dam jeszcze jedną szansę, bo tak jak napisałam na początku, aż nie chce mi się wierzyć, że nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Vogel
Bywalec
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2009, 20:27
Skąd: krk
Płeć:

Postautor: Vogel » 07 sty 2010, 16:47

Wg mnie przy takiego rodzaju filmach najważniejsze jest pierwsze wrażenie więc nie widze powodu żeby ziorać na to po raz kolejny. Byłaś na seansie w 3D, zobaczyłaś, wyraziłaś opinię tyle nie ma po co się dusić ;)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 sty 2010, 20:30

Jak ma tyle czasu i pieniedzy by chodzic na ten sam film kilka razy nie dlatego ze jest taki swietny ale dlatego zeby byc pewnym ze nie jest to jej sprawa ;)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 07 sty 2010, 21:44

księżycówka pisze:
Vogel pisze:Mam jeszcze jedno pytanie do tych którzy byli w Cinema City, czy Wam tez te okulary w rozmiarze uniwersalnym praktycznie cały czas dawały znać o sobie?
Nie byłam co prawda na Avatarze i na coś takiego na 100% nie pójdę, ale po innych filmach 3D z Cinema City oczy mnie bolały strasznie i łzawiły.

Mi to sie wydaje , ze problem lezy w kinie , Ci bowiem co byli w multikinie strasznie narzekali , ci co AIMAX -ie jzu inaczej
Wiec chyba o dobre kino tu chodzi
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 sty 2010, 22:49

Andrew pisze:Mi to sie wydaje , ze problem lezy w kinie , Ci bowiem co byli w multikinie strasznie narzekali , ci co AIMAX -ie jzu inaczej
Wiec chyba o dobre kino tu chodzi
No przecież nie od filmu oczy bolą, a od sprzętu właśnie. Mi się wydawało to oczywiste ;)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 sty 2010, 15:11

Nie - sprzet tu nie ma nic do rzeczy , chyba , ze co innego sprzetem zwiemy [:D]
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 sty 2010, 07:04

Andrew, więc kino, a nie sprzęt? A co w kinie masz jak nie sprzęt? :?
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 09 sty 2010, 11:03

księżycówka pisze:A co w kinie masz jak nie sprzęt? :?

No ale może co kino, to sprzęt. ;)
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 09 sty 2010, 20:14

Co zatem zwiesz sprzetem Moon ? krzesła ? ekran? nachylenie do ekranu ? czy projektor ?
ujme to tak - usiadz w kinie w pierwszym rzędzie na normalnym filmie - jakie dobre kino by to nie było( z tych masowych) - bedzie kupa ! wiec nie o sprzecie tu mowa . <przytul>
Ostatnio zmieniony 09 sty 2010, 20:17 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Rattywoman
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:31
Skąd: Far East
Płeć:

Postautor: Rattywoman » 10 sty 2010, 09:15

Widziałam wczoraj Parnassusa i jestem zachwycona:
1. ogólnym motywem, fabułą, konkluzją.. zaskakujące (przynajmniej dla mnie)
2. niesamowitymi efektami specjalnymi - ten wyimaginowany świat po drugiej stronie lustra zapiera dech.
3. grą mego lubego Toma Waitsa.. może nie zasługuje na Oskara, ale dla tego człowieka mam bezgraniczne uwielbienie we wszystkim co robi :)
Keep on rockin'
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 sty 2010, 15:06

wybieram sie na ten film, ale ... no wlasnie... pewnego aktora nie trawie , wrecz uwazam (i nie wiem dlaczego ) ze jest denny ! chodzi o - johnny depp
Ostatnio zmieniony 10 sty 2010, 15:07 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 10 sty 2010, 15:08

Ale to się odmienia.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 sty 2010, 15:18

ukrzyżuj mnie wiec <aniolek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 10 sty 2010, 15:37

A po co?
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 10 sty 2010, 15:43

Chcesz o tym ze mna porozmawiac ?? <przytul>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 10 sty 2010, 15:52

Nie, dlaczego?
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.

Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości