nieregularny okres

Forum służące do wymiany opinii na temat ginekologów.
Zanim zaczniesz pisać lub czytać zapoznaj się z tematem "Instrukcje".

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
shinne09
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 09 wrz 2008, 14:48
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: shinne09 » 31 mar 2009, 17:41

u każdej kobiety inaczej... rozmawiałam z siostrą (regularnie uprawia seks), i ona mówi, że wręcz jak seksu nie było jakiś czas, to zaburzenia miała ;p ta przerwa chyba pół roku trwała. no cóż, każda ma inaczej.
"Twój uśmiech to jedyne o czym dziś marzę"
alexia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 2009, 18:19
Skąd: Swietokrzyskie
Płeć:

Postautor: alexia » 20 maja 2009, 20:50

Hej wszystkim
wczesniej nie zdawalam sobie sprawy ze nieregularny okres jest jakims szczegolnym problemem do czasu gdy zapragnelam dziecka. Staram sie z mezem juz od jakiegos czasu i niewychodzi. Wkoncu zdecydowalam sie isc do ginekologa. Na uregulowanie @ przypisal mi LUTEINE biore ja dwa razy dziennie pod jezyk przez 10 dni od 16 dnia cyklu. Ostatnio @ przyszla w 28 dniu cyklu a poprzednio nawet 22 dniu cyklu takze jest lepiej niz bylo bo czasem bylo tak ze 40 parym dniu cyklu przychodzil okres. Polecam isc do lekarza ginekologa ktory na pewno pomorze pozdrawiam i powodzenia
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 21 maja 2009, 14:19

I jestes pewna ze takie cos przed poczeciem dziecka nie zaszkodzi mu? Nie wystarczy codziennie seks uprawiac? W koncu kiedys na dni plodne sie trafi ;)
agnkam1989
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2009, 12:26
Skąd: rzeszow
Płeć:

Postautor: agnkam1989 » 29 lip 2009, 12:50

witam, mam problem z nieregularnym okresem. Mam miesiączke od 6 lat, okres mam co 6, 7 miesiecy np. mialam okres w styczniu a drugi raz dostalam w czerwcu i od tamtej pory nic bylam u lekarza i przepisał mi tabletki (norprolac) na obnizenie prolaktyny bralam2 razy i po tych dostalam nastepnego miesiaca znowu nie mialam okresu to przepisal mi luteine do ssania i po 7 dniach dostalam ale od tamtej pory znowu nie mam lecze sie juz rok i nic nie pomaga prosze o wypowiedz, rade
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 29 lip 2009, 14:06

Musisz iść znowu do lekarza. Na forum nie ma ginekologa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 29 lip 2009, 21:23

Ja mogę poudawać ;DD

Rozłóż szeroko nóżki zbliż sie do monitora a ja poświecę latareczka bo juz ciemna noc.

Jakie badania robił Ci ten lekarz ??

Jeśli nie robił to zmień go
Awatar użytkownika
kitty
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 73
Rejestracja: 27 lip 2008, 23:52
Skąd: MadnessLand
Płeć:

Postautor: kitty » 19 sie 2009, 09:19

shinne09 pisze:czy regularne współżycie na Was jakoś wpływa jeśli chodzi o te sprawy? nie zamierzam zrobić tego tylko ze względu na swoje miesiączki, oczywiście


Na mnie bardzo! Wcześniej miałam tak nieregularne okresy, nie mogłam się ich spodziewać w ogóle. Dostałam, to miałam :) A odkąd regularnie współżyje z partnerem, mam wręcz idealnie co 30 dni. Obliczam co do dnia i tak tez przypada.

shinne09 napisz, czy wreszcie ten nowy lekarz sensownie Ci pomógł! :)
...drzazga mojej wyobraźni
zapala sie od słowa...
Madziek1987
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:19
Skąd: Chorzów
Płeć:

Postautor: Madziek1987 » 18 lis 2009, 13:35

Ja miałam podobny problem.Miałam nieregularny okres.doatawałam zastrzyki ale one pomagały tylko przez pewien czas. Po 4 latach okazało sie ze mam nadmiar prolaktyny i teraz dostaje bromergon(hormonalne tabletki)ale mimo tego mam nieregi=ularny okres. Nie wiem czemu.
,,Dopóki walczysz jestes zwycięzca".
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 20 lis 2009, 22:52

Madziek1987 pisze:ale mimo tego mam nieregi=ularny okres.

Ile dni wynosi nieregularność i ile wynosiła, zanim zaczęłaś brać te hormony?
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Madziek1987
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:19
Skąd: Chorzów
Płeć:

Postautor: Madziek1987 » 23 lis 2009, 12:35

O ile dobrze pamietam to nieraz nawet kilka miesiecy.
,,Dopóki walczysz jestes zwycięzca".
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 23 lis 2009, 21:00

Olivia pytala ile wynosila przed leczeniem i w trakcie leczenia.
Madziek1987
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:19
Skąd: Chorzów
Płeć:

Postautor: Madziek1987 » 24 lis 2009, 12:09

Ja mialam w ogóle dziwnie bo caly czas miałam nieregularny.Czasem dostawałam raz na poł roku i to takie obfite ze musiałam lezec w łozku. Teraz od czasu jak biore Bromergon to bywa roznie. Mam poslizg 2-3 dni a ostatnio z powodu odstawieniac na jakis czas lekow to 2 tytgodnie. Mam miec ponowne badania na poziom prolktyny bo moj endokrynolog uwaza ze mam zbyt niski poziom tym razem.
,,Dopóki walczysz jestes zwycięzca".
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 24 lis 2009, 22:46

Endokrynolog Ci nie moze pomoc a my mamy? Mozesz najwyzej szukac lepszego lekarza ale tu rady na to nie dostaniesz. Jeszcze troche i ludzie beda na forum chcieli miec operacje robione...
Madziek1987
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:19
Skąd: Chorzów
Płeć:

Postautor: Madziek1987 » 25 lis 2009, 13:46

Niz gadzam sie z tym.Endokrynolog nie tylko bada poziom tarczycy tak jak niektorzy mysla. Ja miałam badania robione i wyszlo ze mam hypoprolaktynoze czy jakos tak. Poza tym ja u lekarza lecze sie juz poł roku.Nie zawsze ginekolog wie na co nas leczyc.Ja chodziłam przez 4 lata i nikt nier wiedzial co mi jest. Nawet jak poszłam prywatnie. dopiero po 4 latach wyszlo co mi tak naprawde jest. nieregularny okres dotyka podobno wiekszosc kobiet i to nie jest normalne.Kalendarzyk nie zawsze sie sprawdza.
,,Dopóki walczysz jestes zwycięzca".
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 lis 2009, 01:10

Endokrynolog jest od hormonow. Tak to sobie zawsze tlumaczylem :P A co innego jak hormony wplywa na regularnosc okresu? PRawda jest taka ze sa ginekolodzy ktorzy Ci caly organizm rozwala hormonami i rozreguluja a sa tacy co Cie wylecza. I do jakiego tu isc? Na pewno do faceta :]

[ Dodano: 2009-11-26, 01:11 ]
I jeszcze jedno. NIe dostawanie okresu przez kilka miesiecy nie nazwalnym nieregularnoscia okresu. To jest juz raczej brak okresu bez naturalnego uzasadnienia.

Aha - powiedz, bralas tabletki antykoncepcyjne?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 lis 2009, 06:41

Maverick pisze:PRawda jest taka ze sa ginekolodzy ktorzy Ci caly organizm rozwala hormonami i rozreguluja a sa tacy co Cie wylecza. I do jakiego tu isc?
Takiego jak mó - specjalizacja jako endokrynolog i ginekolog :D
Ja mam już w miaaarę regularne, w końcu. :)
Madziek1987
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:19
Skąd: Chorzów
Płeć:

Postautor: Madziek1987 » 26 lis 2009, 13:24

Ja chodze do endokrynologa - ginekologa i on chyba najlepiej wie co jest dla mnie dobre a co nie. nie wszystko da sie wyleczyc tabletkami antykoncepcyjnymi czy zastrzykami hormonalnymi tzw. progesteronem. Z tego co czytalam na stronach medycznych to wiekszosc kobiet ma problemy z miesiaczka, bo albo maja nieregularna, albo maja 2 dni, a niektore maja nawe 14 dni. W moim przypadku jest inaczej, bo odkad leczy mnie endokrynolog to dostaje okres,fakt z malym poslizgiem ale nie mam przerwy połrocznej. Idac do endokrynologa nie idzie sie po tabletki tylko on kieruje cie na odpowiednie badania np TSH czy PrL(pomiar krwi na poziom prolaktyny) Ja dostalam tabletki dlatego ze mi wyszlo ze mam poziom prolaktyny wiekszy o 26 % idlatego mialam nieregularny okres a czasami nawet jego brak Nie uwazam ze ginekolog jest złym lekarzem ale w moim przypadku dopiero po 4 latach wykryli co mi tak naprawde jest. [:D]



[/b]
,,Dopóki walczysz jestes zwycięzca".
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 lis 2009, 17:18

Madziek1987 pisze:w moim przypadku dopiero po 4 latach wykryli co mi tak naprawde jest.
I to dla mnie jedynie jest szokujące. Badania hormonalne są przecież pierwszą rzeczą jaką się robi kiedy kobieta ma problem z regularnością okresu :|
U mnie niestety to niezbyt skuteczne, bo ja potrafię wyniki mieć na piątkę i okres co 3 miesiące. Regularny! Ale co 3 miesiące :D
Madziek1987
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:19
Skąd: Chorzów
Płeć:

Postautor: Madziek1987 » 27 lis 2009, 12:37

Dziwne... :? a probowalas zmienic lekarza? moze to by bylo jakies rozwiazanie twojego problemu? Ja zmieniłam ginekologa i odrazu skierowala mnie do specjalisty. Dzisiaj wlasnie mialam ponowne badanie prolaktyny. Nie wiem co ci poradzic... moze warto sprobowac w jakiejs prywatnej klinice diagnostycznej rozwiazac twoj problem. jesli badania masz dobre a mimo tego masz regularny okres co 3 miesiace to moze byc jakis ukryty problem. Ja tez na poczatku mialam okres co 3 miesiace, potem dostawalam co pol roku i to takie obfite ze musialam kupowac 3 paczki podpasek na 4 dni i lezec w lozku przez 7 dni a nawet wiecej. Jest w katowicach klinika dr.Zięba.Mysle ze warto tam sprobowac porozmawiac z lekarzem. Ta kliknike poleciła mi lekarka co wykonywałam mi rtg tarczycy. Ta klinike znajdziesz w wyszukiwarce google.Ta klinika ma podpisany kontrakt z NFZ mimo ze jest prywatna. Ja tam mialam isc ale dowiedzialam sie co mi jest wiec zrezygnowalam.
,,Dopóki walczysz jestes zwycięzca".
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 lis 2009, 17:25

Madziek1987, leczy mnie jeden z najlepszych specjalistów w Warszawie więc luz. Dzięki niemu mam co 1,5 miesiąca (cykl ok. 36-40 dni) i regularny w tej chwili w miarę ;)
Wcześniej chodziłam do jakiejś tam babki, ale brrr. Jak ginekolog to w życiu kobieta :/
Tak już mam. Fakt - jak są dłuższe przerwy od razu wywołujemy Orgametrilem i nim regulujemy plus badania hormonów, bo czasem im się coś tam wahnie, ale co poradzić.
Cały czas mnie lekarz namawia na dziecko za to i twierdzi, że może po tym mi się wszystko na stałe wyreguluje :D
Madziek1987
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:19
Skąd: Chorzów
Płeć:

Postautor: Madziek1987 » 30 lis 2009, 11:18

Ok. U mnie to wyglada bnieco inaczej... ja mimo brania tabletek mam nieregularny, przez pierwsze dwa miesiace mialam co 28 dni a teraz mam co 40 i nie mam pojecia dlaczego. Teraz mam jeszce innego lekarza bo moj co mnie leczył nie mam juz kontraktu z NFZ a na prywatnego mnie nie stac wiec chodze do takiej innej lekarki.
,,Dopóki walczysz jestes zwycięzca".
Awatar użytkownika
Lacrymosa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2009, 13:49
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Lacrymosa » 30 lis 2009, 18:15

Ja mam coś takiego że mam okres 5-6 dni, potem juz mi sie wydaje że się skończył mam dzień przerwy i następnego dnia pojawia się jeszcze nagle krwawienie i dopiero wtedy mi sie całkiem okres kończy.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2009, 18:15 przez Lacrymosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby,
brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.
— George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 30 lis 2009, 19:20

Lacrymosa, czyli robią Ci się normalne skrzepy i tyle. To normalne przecież.
Awatar użytkownika
Lacrymosa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 07 sty 2009, 13:49
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Lacrymosa » 01 gru 2009, 15:09

To ok. To pewnie od tamponów?
Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby,
brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.
— George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 01 gru 2009, 16:41

Nie, od natury.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 01 gru 2009, 16:43

Dokładnie. Ja tam mam czasami
angie
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:28
Skąd: ze świata
Płeć:

Re: nieregularny okres

Postautor: angie » 17 mar 2021, 20:22

Nieregularny okres może tez być skutkiem stresów. ja teraz mocno się stresowałam i dostałam okres dużo później

Wróć do „Ginekolog, gabinet ginekologiczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości