Rozwody

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Rozwody

Postautor: Jagienka06 » 22 wrz 2006, 14:56

Polskie małżeństwa rozwodzą się na potęgę. Rekord biją trzydziestolatkowie, którzy chcą rozstać się szybko, bezboleśnie i zacząć nowe życie - alarmuje gazeta "Metro".

A Wy? Co o tym sądzicie
Awatar użytkownika
a.b1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 210
Rejestracja: 22 cze 2006, 15:31
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: a.b1 » 22 wrz 2006, 15:13

nic, jestem przed 30 i sie własnie rozwodze z tym bezboleśnie to nie do końca prawda, nie da sie bezboleśnie
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 wrz 2006, 15:16

A ja na to ....ze rozwodza sie ci wszyscy co to sie tak wielce kochali i co im tak swietnie w łózku było ..jak w temacie o inicjowaniu sexu <hahaha>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 22 wrz 2006, 15:22

Andrew pisze:ze rozwodza sie ci wszyscy co to sie tak wielce kochali i co im tak swietnie w łózku było ..jak w temacie o inicjowaniu sexu


Jeżeli wyobrażenia o miłości są opierane na fałszywych założeniach, to do rozwodu nie dojdzie tylko jeżeli komuś taki układ bardziej pasuje niż nie pasuje.
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 wrz 2006, 15:26

i tu Charlie znowu by nalezało zapytac co dla kogo znaczy Miłować , czym jest i kiedy wystepuje i mozna mówic o takowej , co zwie sie miłoscią .
Bo ja ...to po latach mogę to okreslic , ale nie jak mialem lat 20 scia , teraz to wiem , wtedy - nie wiedzialem , myslalem ze jak jestem zazdrosny , dana osoba mnie pociaga i mi z nią dobrze i za nią tesknie itd. to to jest miłosc , a gówno prawda ! <aniolek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
a.b1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 210
Rejestracja: 22 cze 2006, 15:31
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: a.b1 » 22 wrz 2006, 15:29

ile rozwodów tyle powodów...nie rozumie dlaczego mam sobie marnować życie z padalcem, któremu w pewnym momencie znudziła się zabawa w dom? Jeśli nie można inaczej to radykalne cięcia i powrót do normalnego życia...
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 22 wrz 2006, 15:29

Andrew pisze:myslalem ze jak jestem zazdrosny , dana osoba mnie pociaga i mi z nią dobrze i za nią tesknie itd. to to jest miłosc , a gówno prawda !

Szkoda, że się musiałeś na własnych błędach uczyć :/
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 wrz 2006, 15:33

a.b1 pisze:ile rozwodów tyle powodów...nie rozumie dlaczego mam sobie marnować życie z padalcem, któremu w pewnym momencie znudziła się zabawa w dom? Jeśli nie można inaczej to radykalne cięcia i powrót do normalnego życia...


a pzreciez tak go zapewne kochałas <hahaha> <hahaha> <hahaha> no cóż ludzie sie zmieniają , szkoda tylko ze jak ja pisze ze (wszystko sie zmienia ) to mnie nikt nie słucha ! <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 22 wrz 2006, 15:37

Andrew pisze:a pzreciez tak go zapewne kochałas no cóż ludzie sie zmieniają ,

Bo miłość jest jak mieszkanie całe życie w jednym domu. Musi Ci się podobać taki dom, ale musisz też chcieć w nim mieszkać. A najważniejsze, że największa szansa na brak przeprowadzki to sytuacja, w której dom wzniosłeś własnymi rękoma. Bo wtedy on dla Ciebie coś znaczy. A rozświetlony salon nie pomoże, jeżeli taki dom kupiłeś i po prostu Ci się znudził :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
a.b1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 210
Rejestracja: 22 cze 2006, 15:31
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: a.b1 » 22 wrz 2006, 16:04

Andrew pisze:a pzreciez tak go zapewne kochałas

o bardzo dziękuje za wyśmianie....tak bardzo go kochałam, bo raczej nie wyobrażam sobie wychodzić za kogoś za mąż z innego powodu...no ale skoro Ty masz lepsze powody to "gratuluje", i powiem Ci coś jeszcze nikt nie jest w stanie przewidzieć jak ludzie się zmienią, mnie zwyczajnie te zmiany się nie podobały, nie byłam ślepo zakochana widziałam wady, jednak to nie one zdecydowały o mojej decyzji...
Awatar użytkownika
joj_sport87
Maniak
Maniak
Posty: 514
Rejestracja: 03 sie 2006, 23:30
Skąd: Zamość
Płeć:

Postautor: joj_sport87 » 22 wrz 2006, 16:07

Andrew pisze:Bo ja ...to po latach mogę to okreslic , ale nie jak mialem lat 20 scia , teraz to wiem , wtedy - nie wiedzialem , myslalem ze jak jestem zazdrosny , dana osoba mnie pociaga i mi z nią dobrze i za nią tesknie itd. to to jest miłosc , a gówno prawda !

a wiec Andrew czym jest milosc ? :>
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 22 wrz 2006, 19:51

Czym ? zapewne dla kazdego czym innym , ale z wiekiem dochodzi sie do wniosków ...czym , zaiste bedzie tak , ze jak bedziesz mial dzieci to bedziesz wiedzial ...bo tak to jest róznie zapewne
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 22 wrz 2006, 19:54

Z rozwodami jest o tyle lepiej ze mozna je policzyc a nie tak jak bezrobocie oszacowac :D

[ Dodano: 2006-09-22, 19:55 ]
Andrew pisze:i tu Charlie znowu by nalezało zapytac co dla kogo znaczy Miłować , czym jest i kiedy wystepuje i mozna mówic o takowej , co zwie sie miłoscią .
Bo ja ...to po latach mogę to okreslic , ale nie jak mialem lat 20 scia , teraz to wiem , wtedy - nie wiedzialem , myslalem ze jak jestem zazdrosny , dana osoba mnie pociaga i mi z nią dobrze i za nią tesknie itd. to to jest miłosc , a gówno prawda ! <aniolek>

a co milosc jest wtedy kiedy sie wraca do siebie 1000 razy i rozchodzi bo tak ciezko? :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 22 wrz 2006, 20:10

a.b1 pisze:nie byłam ślepo zakochana widziałam wady, jednak to nie one zdecydowały o mojej decyzji...
a co w takim razie?
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 23 wrz 2006, 10:52

Andrew pisze:czym jest miłość, zaiste bedzie tak , ze jak bedziesz mial dzieci to bedziesz wiedzial .


To moze najpierw lepiej sobie zrobić z kimś dziecko ? :) A później się ew. związać ? <diabel>
Żartuję.

No to kiedy wiadomo, że się kocha ? Andrew ? Ty, taki doświadczony, pomoż nam. Jak było z tą Twoją myszką ? I czym się różni bycie z nią od bycia z Towją żoną ?

Od razu się zauroczyłeś w tej małej czy jak to było ? Proszę o odpowiedź albo linkę.
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."
Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 23 wrz 2006, 11:22

agna 24 pisze:A Wy? Co o tym sądzicie

tylko tyle, ze ludzie co raz czesciej zauwazaja problem w jego skutkach a nie u podstaw
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
joj_sport87
Maniak
Maniak
Posty: 514
Rejestracja: 03 sie 2006, 23:30
Skąd: Zamość
Płeć:

Postautor: joj_sport87 » 23 wrz 2006, 13:26

nasuwa mi sie pytanie:
Wiec jaka jest pewnosc, ze po 10 latach bycia ze soba, a pozniej po kilku latach malzenstwa, nie zostaniemy sami? jak dla mnie ZADNA :(
wiem ze rozwody to wyjatki, ale niestety coraz czestsze...
Luminary - Amsterdam \o/

-----> Nakarm glodne dzieci <-----

==> Nakarm glodnego wampira <==
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 23 wrz 2006, 14:49

joj_sport87 pisze:Wiec jaka jest pewnosc, ze po 10 latach bycia ze soba, a pozniej po kilku latach malzenstwa, nie zostaniemy sami?

Pewność żadna. Prawdopodobieństwo zależy od obustronnego "wkładu" i może być olbrzymie. Tak myślę :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 23 wrz 2006, 15:17

Sir Charles pisze:Pewność żadna. Prawdopodobieństwo zależy od obustronnego "wkładu" i może być olbrzymie. Tak myślę :)

dokładnie. Ja bym takiej pewnosci nie chciała. Człowiek by sie tak nie starał wtedy, a tak to cały czas musi pracowac by utrzymac to co ma i dazyc do czegos nowego, do pogłębiania więzi.
Wstreciucha pisze:ze ludzie co raz czesciej zauwazaja problem w jego skutkach a nie u podstaw

w duzej mierze tez. Zreszta rozwód nie jest juz jakims powodem do wstydu, coraz mniej ludzi tkwi w nieszczesliwym zwiazku dla źle pojetego dobra dzieci. do tego dochodzą ludzie którzy za szybko zdecydowali sie na slub i ci którzy sa za słabi, za leniwi by rozwiazywac problemy
Awatar użytkownika
a.b1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 210
Rejestracja: 22 cze 2006, 15:31
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: a.b1 » 25 wrz 2006, 10:09

tanebo pisze:a.b1 napisał/a:
nie byłam ślepo zakochana widziałam wady, jednak to nie one zdecydowały o mojej decyzji...
a co w takim razie?

zbyt osobiste, żeby wywalać na forum
Awatar użytkownika
joj_sport87
Maniak
Maniak
Posty: 514
Rejestracja: 03 sie 2006, 23:30
Skąd: Zamość
Płeć:

Postautor: joj_sport87 » 26 wrz 2006, 21:00

Sir Charles pisze:Pewność żadna. Prawdopodobieństwo zależy od obustronnego "wkładu" i może być olbrzymie. Tak myślę


tylko gorzej jak ten wklad po kilku/kilkunastu latach okazuje sie niczego wart w ostatecznosci

Dzindzer pisze:dokładnie. Ja bym takiej pewnosci nie chciała. Człowiek by sie tak nie starał wtedy, a tak to cały czas musi pracowac by utrzymac to co ma i dazyc do czegos nowego, do pogłębiania więzi.

right, ale niestety zycie nie jest takie piekne zawsze, no ale coz... trzeba zyc chwila :)
Luminary - Amsterdam \o/



-----> Nakarm glodne dzieci <-----



==> Nakarm glodnego wampira <==
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 26 wrz 2006, 21:14

Andrew pisze:A ja na to ....ze rozwodza sie ci wszyscy co to sie tak wielce kochali i co im tak swietnie w łózku było ..jak w temacie o inicjowaniu sexu

A co Ty wiesz o miłości? :(
Co Ty wiesz o rozwodach? :(
Co Ty wiesz o szacunku? :(
Co Ty w ogóle wiesz o ŻYCIU realnym? :(

Andrew... bardzo cieńki bolek jesteś, w te klocki <browar>
A odpisując Ci na Twój post, odpiszę Ci Twoim cytatem:
Andrew pisze:...a gówno prawda !
KOCHAJ...i rób co chcesz!
kamila19
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 17 wrz 2006, 08:46
Skąd: krościenko
Płeć:

Postautor: kamila19 » 26 wrz 2006, 21:46

moji starzy się właśnie rozwiedli,ale nie mam zdania o tym,nie mieszkam z nimi już od 3 lat i jest mi z tym dobrze ,a skoro im z tym dobrze to już ich sprawa <aniolek>
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 27 wrz 2006, 08:02

saint pisze:No brawo mysiorek <browar>


o Saint sie pojawił , kolejny lepiej wiedzacy <aniolek>

[ Dodano: 2006-09-27, 08:04 ]
Mysiorek pisze:
Andrew pisze:A ja na to ....ze rozwodza sie ci wszyscy co to sie tak wielce kochali i co im tak swietnie w łózku było ..jak w temacie o inicjowaniu sexu

A co Ty wiesz o miłości? :(
Co Ty wiesz o rozwodach? :(
Co Ty wiesz o szacunku? :(
Co Ty w ogóle wiesz o ŻYCIU realnym? :(

Andrew... bardzo cieńki bolek jesteś, w te klocki <browar>
A odpisując Ci na Twój post, odpiszę Ci Twoim cytatem:
Andrew pisze:...a gówno prawda !


o Mysiorek zdziwił bys sie czasem
A ty niby mocny jestes ? niby dlatego ze sie rozwiodłeś ? nie rozsmieszaj mnie , choć dlaczego nie ? smiech to zdrowie <aniolek> <browar>

Jak wiadomo wyjatki są wszedzie , jednak ogół wiekszosci jest takijak pisze , nie bede w kazdym swym poscie pisał i przypomninał , ze moze też byc inaczej , to jest logiczne jak to , ze są ludzie którzy sie nie Masturbują , ale za to ile ich sie masturbuje ?? , załapali ?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 27 wrz 2006, 08:53

Faktem jest że ludzie związawszy się z kimś w okresie ok 20tki nie wytrzymują próby czasu ...
Z obserwacji i własnych doświadczeń wiem że niektórym odwala zdrowo jak zbliżają się do magicznej bariery 30 lat, robią głupie rzeczy, podejmują dziwne decyzje, zmieniają wygląd, zachowanie, styl życia itd.
Jesli związek wygląda nawet na zcementowany przed 30tką to gwarancja jest tylko na lodówkę, a nie na relacje z partnerem, coś musi być nie tak ... skrywane pragnienia, niepełnione oczekiwania, aspiracje, cholera wie co ...
W moim przypadku to czysta szajba była ( mojej ex, nie moja ) albo wyjątkowe kurestwo, tego niestety nie wiem, a moze jedno i drugie...

Trochę inne tempo życia niż 20 lat temu, inne oczekiwania, marzenia, inne wzorce życia w Mediach, TV, MTV :) tez się moga do tego przyczynić ...

Ale swoją droga ta informacja może mieć też aspekt polityczny - nowa Władza ma ciągoty to masowego sterowania narodkiem i to znów jakaś moralna kampania na rzecz wzrostu liczby małżeństw, dzieci i braku rozwodów ... dzwnie martwią się aż tak o stan tacy KK ... zamiast o rosnącą dziurę budżetową <diabel>
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
saint
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 325
Rejestracja: 28 lut 2004, 17:02
Skąd: daleka
Płeć:

Postautor: saint » 27 wrz 2006, 11:11

o Saint sie pojawił , kolejny lepiej wiedzac


Andrew nie kompromituj sie bo Ty jestes tu jedyny wszystko wiedzacy wystarczy poczytac twoje posty Tu nikt przeciez nie ma takiej zawsze racji jak ty To tylko ty masz zawsze racje i ty wszystko przezyles i to zawsze musi byc tak jak ty to mowisz Wiec przestan pisac bzdury a tym bardziej wpychac w kogos cos co dotyczy tylko i wylacznie ciebie

Wiesz w kazdym poscie przemawia przez ciebie takie male wszystko wiedzac guru To zanczy tak bys chcial byc postrzegany no ale <hahaha>


A sprawa jest prosta jesli cos w zwiazku jest nie tak i trwa to nie miesiac nie rok a wiecej to jak dla mnie jedyne wyjscie to rozwod a nie Udawanie czegos i tlumaczenie przed soba ze to np dla dzieci
Zygam osobami nie szanujacymi cudzej prywatnosci !!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 27 wrz 2006, 11:19

joj_sport87 pisze:tylko gorzej jak ten wklad po kilku/kilkunastu latach okazuje sie niczego wart w ostatecznosci

No gorzej. Ale myślę, że taka hiperinflacja to tak jak prawdziwa - mniej więcej raz na 70 lat i spokój :)
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 27 wrz 2006, 11:22

joj_sport87 pisze:tylko gorzej jak ten wklad po kilku/kilkunastu latach okazuje sie niczego wart w ostatecznosci

jak to niczego nie wart. czyli to te dobre lata przezyte razem nie sa nic warte bo skonczyły sie nie smiercia partnera a rozwodem.
Dla mnie bycie razem jest warte tego co wkładam w zwiazek, nawet jesli za rok miał by sie rozwalic. z małzenstwem mysle jest tak samo. Nie da sie chyba zaprzeczyc temu co było dobre.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 27 wrz 2006, 14:34

saint pisze:

A sprawa jest prosta jesli cos w zwiazku jest nie tak i trwa to nie miesiac nie rok a wiecej to jak dla mnie jedyne wyjscie to rozwod a nie Udawanie czegos i tlumaczenie przed soba ze to np dla dzieci


Ty jak zawsze i zwykle jedziesz po torach o innym rozstawie niz moje !! zmien wózki kolego .

A co ja pisalem , i co to znaczy ? przeczytaj raz jeszcze a ja powtórzę <aniolek>

Gdy sie poznali sie kochali do szalenstwa , zas gdyby im endriuł napisal , ze to nie miłosc , Saint jako pierwszy by mnie zjebał , wiec skoro sie kochali , a endriuł sie mylił , to dlaczego rozwód ? wjechałes na moje tory ? czy ci te wózki pomóc jakoś wymienic <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 27 wrz 2006, 22:37

Andrew pisze:wiec skoro sie kochali , a endriuł sie mylił , to dlaczego rozwód ?

Sorry Endrjuł, ale... Ty tego nie zrozumiesz <browar>

Myśleniem prymitywnym jest sądzić "albo - albo".
W środku jest caaała przestrzeń dla... wszystkiego.
KOCHAJ...i rób co chcesz!

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 316 gości