rodzice

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 09 mar 2006, 12:52

Olivia pisze:Kim? Jaśniej proszę


nie mów Olivio że nie znasz tego słowa.... :D jeśli to jednak prawda, to informuję, że to taki gość, który zajmuje się wyrabianiem/produkcją głównie rynsztunku bojowego - zbyt niezły, biorąc pod uwagę ilość bractw rycerskich i amatorskich turniejów :D
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 09 mar 2006, 12:53

I da się z tego wyżyć? Bo to dość oryginalne.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 mar 2006, 12:53

Olivia pisze:Na dzieci to masz teoretycznie nieco mniej czasu

a niby dlaczego :>
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 09 mar 2006, 12:55

Yasmine pisze:a niby dlaczego

Z biologicznego punktu widzenia im później tym gorzej.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 09 mar 2006, 12:55

Olivia pisze:I da się z tego wyżyć? Bo to dość oryginalne.
Da sie Generalnie w sezonie mozna zarobic tyle co na etacie w ciagu roku....
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 09 mar 2006, 12:56

agna 24 pisze:w sezonie

A poza sezonem?
agna 24 pisze:co na etacie w ciagu roku....

Zależy na jakim etacie. ;)
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 09 mar 2006, 12:58

a poza sezonem to roznie. ale on robi to co lubi i nie zamierza zmieniac niczego
Awatar użytkownika
..::WdOwA::..
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 244
Rejestracja: 08 mar 2006, 08:27
Skąd: Stąd:D
Płeć:

Postautor: ..::WdOwA::.. » 09 mar 2006, 12:59

A ja uważam, ze powinnaś z nią pogadać. Powiedzieć jakie masz plany. To, ze niektórzy pobieraja się w wieku 22 lat to ich sprawa. Chcesz być sama, jesteś, chcesz mieć bałagan, masz.... W koncu to Twój pokój...Wiem, zapewne powie, że to jej mieszkanie, a póki...bla, bla, bla...skad ja to znam...? W każdym razie sądzę, że rozmowa dużo da, a jak nie, bo jest twardą sztuką (mojej matce to cos uswiadomiło), to najnormalniej w świecie to zlej, ale szukaj jakieś pracy i lokum, bo nie gwarantuję, ze długo wytrzymacie taką sytuację...
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 09 mar 2006, 13:02

mrt pisze:A ja myślę, że czasem warto przemyśleć gadanie matki. Że "inne w twoim wieku"...

No ja całe szczęście nie słyszę takich tekstów.
Jesli mialbym zaklasyfikować swoich rodzicow: mama czasami konserwatywna, czsami "ludzka"; ojciec raczej liberalnie podchodzi do życia. Nigdy nie słyszałem od nich, że ten i ten w tym wieku tak nie robi (okres dziecinstwa wykluczam, bo to inna bajka). Jesli byla jakas klotnia to tylko o nie wydzwanianie do mnie jesli przyjde troche pozniej. O pieniadze nigdy nie prosilem! To rodzice raczej wciskali mi w rece, zebym poszedl sobie coś kupić. Problemow wychowawczych nie sprawialem i nie sprawiam.
Co do tego wydzwaniania: staram się jej przetłumaczyć, że to i tak nic jej nie da, na co w odpowiedzi słyszę: ja mogę nie dzwonić, ale chociaz ty dzwoń.
To nie tak, że ja nie mam swobody - mam i to bardzo dużą. Jak czytam na forum bądź slyszę coś w stylu , że "matka sie znowu do mnie przyczepila" to siedze cicho :] W wiekszosci są to bowiem osoby z ktorymi są problemy i rodzice takie teksty zeby doprowadzić dzieciarnię do porządku :) (skrajne przypadki jak alkoholizm, bądź zaburzenia psychiczne)
Mowie z doswiadczenia: siostra - dziecko buntownicze, wiecznie co jej nie pasuje, do tego uparta. Ja nigdy nie sluchalem niektorych uwag jakie mama do niej wypowiadala.
Znamienne.
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 mar 2006, 13:06

Z biologicznego punktu widzenia im później tym gorzej.

Olivia, ja rozumiem bac sie po 40 stce, ale jak ma sie ok. 30 :|
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 09 mar 2006, 13:10

Yasmine pisze:
Z biologicznego punktu widzenia im później tym gorzej.

Olivia, ja rozumiem bac sie po 40 stce, ale jak ma sie ok. 30 :|

Może chodzi jej o to że im starsza matka tym większe prawdopodobieństwo że dzecko urodzi sie z zespołem downa lub czyms podobym?
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 09 mar 2006, 13:12

Yasmine pisze:ale jak ma sie ok. 30

To nie jest najlepszy wiek. Ale oczywiście pod względem biologicznym. Bo duchowym z pewnością.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 mar 2006, 13:13

Olivia pisze:To nie jest najlepszy wiek.

no trudno. Ja dzieci nie chce wczesniej.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 09 mar 2006, 13:15

Ja dzieci nie chce wczesniej.

Później będziesz chciała, a np nie będziesz mogła. :]
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 mar 2006, 13:17

Olivia pisze:Później będziesz chciała, a np nie będziesz mogła.

jak zwykle gdybanie. Nie bede dzieci za wczasu robila, tylko dlatego,zeby je miec. Tu trzeba czegos wiecej.
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 09 mar 2006, 14:03

Agna utrzymujesz rodziców a oni cie jeszcze z takimi tekstami lecą?
maro
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 221
Rejestracja: 21 gru 2005, 16:45
Skąd: Wzgórek Pagórek
Płeć:

Postautor: maro » 09 mar 2006, 14:13

Ja tez czasem sie kłucę ze starszymi ale nie wiem o co im chodzi, mam 21 lat 2 lata juz pracuje (chyba za wczesnie zaczołem) utrzymuję sam siebie, studiuje zaocznie nie idzie źle bo jak narazie wszystko do przodu mam. Dobrą prace mam bo ni ezapieprzam fizycznie tylko siedze przy kompie, dobra kasa z tego jest nawet. Ale ona zawsze mają cos do powiedzenia. Jestem młody i zamierzam sie jeszcze bawic a i kupiłem sobie auto ostatnio, więc nie jest tak źle. Widocznie taka jest rola rodziców, że maja narzekac i juz. Pozdrawiam
"Milośc to nie jest kontrakt który zrywasz gdy dzień masz gorszy"
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 09 mar 2006, 14:13

tanebo pisze:Agna utrzymujesz rodziców a oni cie jeszcze z takimi tekstami lecą?
nie utrzymuje, tylko chwilowo im pomagam
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 09 mar 2006, 14:54

agna 24, witaj w klubie. Moje jazdy są podobne. Zaczynaja się zwykle wieczorem gdy przychodzi do mojego pokoju pogadać. Zwykle o moich klęskach. Gdy chodziłem do szkoły to o stopniach. Tych złych bo o dobrych nie wspominała. dziś roztrząsa dlaczego nie zrobiłem kariery (bo jestem durny), dlaczego nie mam nikogo (bo jestem flejtuch). Dlaczego skubię wargi. i dlaczego musi się za mnie wstydzić Itp. ten dialogo polega na tym że muszę w trakcie przedstawić konkretne rozwiązania. A jak się postawie to wskazuje drzwi i mówi że mogę wypier..... z jej domu. częste awantury są też o głosna muzykę (nigdy nie podgłasniam zbyt głośno) i o zbyt długie siedzenie przed komputerem (maksymalnie dwie godziny) <zalamka>
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Jagienka06
Weteran
Weteran
Posty: 874
Rejestracja: 20 kwie 2012, 20:25
Skąd: Z miasta
Płeć:

Postautor: Jagienka06 » 09 mar 2006, 14:58

Blazej30 pisze:postawie to wskazuje drzwi i mówi że mogę wypier..... z jej domu. częste awantury są też o głosna muzykę (nigdy nie podgłasniam zbyt głośno) i o zbyt długie siedzenie przed komputerem (maksymalnie dwie godziny) <zalamka>

he he, zabawne :) ja mam np. o to, ze za cicho tv slucham. lubie miec cisze... i czesto wylaczam glos, ale popatrzec lubie... a ona na to,ze telewizor nie jest do patrzenia tylko.... :) eh, ci kochani rodzice.
Grace

Postautor: Grace » 09 mar 2006, 15:11

Olivia pisze:Yasmine napisał/a:
ale jak ma sie ok. 30

To nie jest najlepszy wiek. Ale oczywiście pod względem biologicznym. Bo duchowym z pewnością.

jak bym tylko miala mozliwosci to za dwa lata czy 3 chcialabym miec dzieci .Z pelna odpowiedzialnosci. A trudno mysle -pomlaczylabym studia, prace i dziecko. Poza tym moj chlopak wczesniej jak po studiach nie chce dzieci -dla mnei to troche pozno.Ale nie moge wymagac na nim takiej checi posiadania potomstwa. Jednak 30 lat to stanowczo za duzo.

Swoja droga chcialabym sie wyniesc z domu jak najszybciej.Nie umiem sie z siostra poromiec, ktora zreszta jest faworyzowana przez rodzicow -pod kazdym wzgledem... Odczuwam na sobie mobing domowy. Srednia w 2klasie lieceum 5,2 ,nagroda Premiera - tzw stypednium naukowe zdobyte za 1mc w szkole, zero problemow jesli chodzi o nauke, sprzatanie, czy prace domowe, po za tym zarabiam tez troche- zawsze jestem na straconej pozycji, i zero wsparcia, tylko ciagle :jak ty zdasz mature, idz na studia, zeby tylko sie utrzymala i nie bylo problemow -to, co zdobylam to malo, ciagle malo... SPieniadze z 18stki, przenaczylam na prawo jazdy -zdobylam, zaraz jak tylko moglam. Za angielski teraz place sobie sama, a 1300zl to duzo dla mnie. Malo..to wszytsko malo... Naprawede staram sie wierzyc w siebie, ale czasem brak mi jzu sily, walczyc z tym wszytstkiim... Wiem, ze teraz musze znalazesc w dlugie wakacje, bo musze zdobyc certyfikat, potem wyszlifowac 2 jezyk, i skonczyc studia -marze o 2 kierunkach, zobaczymy czy dam rade -nie mam wyjscie, musze sie czyms zajac, zeby tu przetrwac. Ale gdyby nie wsparcie mojego chlopaka olalabym studia, podela jakakolwiek prace i poszla w diably.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 09 mar 2006, 16:02

TedBundy pisze:ewnie, że wolałbym jedwabne życie jednego z moich kolezków - bardzo dobrego zresztą...od 3 lat mieszka razem ze swoją kobitą na nowym osiedlu, dostają od starych ok 4 klocków na wszystko -żarcie, czynsz, opłaty wszelkie, paliwo itd :D Studiuje sobie lajtowo na 2 kierunkach, panienka na jednym - raj, po prostu raj :).... a pracę dopiero zaczął niedawno..no ale to wyjątki....

Naprawde bys wolała zeby CIebie i Twoja kobiete rodzice utrzymywali? To ja juz wole swój ciasny pokoik. Stanowczo.

Yasmine pisze:moim by predzej chodzilo o studia i prace. To podstawa. A malzenstwo dzieci...

Dzieci i malżenstwo zawsze po pracy i wyksztalceniu. Przeca takie dzieci tez jesc musza. Generalnie wpierw musi czlowieka stac na dziecko.
Yasmine pisze:ale jak ma sie ok. 30 co?

Po 35 nie powinno sie rodzic juz w ogóle.
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 09 mar 2006, 16:37

Blazej30 pisze: Dlaczego skubię wargi

<hahaha>, hehe ojciec mojego kumpla miał lepszy tekst: "zawsze jak wchodzę do Twojego pokoju - dłubiesz w nosie. Nie masz innych zajęć?" :)

moon pisze:Po 35 nie powinno sie rodzic juz w ogóle.

Bzdura. To co ja robię na tym świecie? :)
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 mar 2006, 16:55

moon pisze:Po 35 nie powinno sie rodzic juz w ogóle.

nie powinno, a ile osob rodzi i dzieci sa zdrowe :).
Tak w ogole to co wam sie spieszy tak do tych dzieci :>
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 09 mar 2006, 16:56

Yasmine pisze:Tak w ogole to co wam sie spieszy tak do tych dzieci

Bo chcę, by różnica wieku między mną a dzieckiem/dziećmi była jak najmniejsza.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Nibeneth
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 90
Rejestracja: 17 sty 2006, 12:34
Skąd: z bardzo daleka
Płeć:

Postautor: Nibeneth » 09 mar 2006, 17:00

ja mam lat, w tym roku, 27 :D mieszkam sama, mam prace, co prawda niedlugo moge jej nie miec, ale szefka powiedziala, ze mnie na lodzie nie zostawi. nikt mi nie krzyczy, moge robic, co chce, od nikogo nie jestem uzalezniona finansowo tylko jestem sama.. fajnie jest, poza wieczorami, kiedy chce mi sie walic glowa w sciane, ale to tak czasami. przyzwyczailam sie do samotnosci i nie wyobrazam sibie kogos w moim domku. z mama gadam czasem na gg i skype, widze ja i siostry dwa razy w roku. tesknie za moja rodzina, ale jak sa juz dwa tygodnie u mnie, to chce zeby jechali do siebie ;) tylko zeby znalaz sie ktos, kto bedzie w stanie zmienic moje zdanie o tym, ze moj dom jest jednoosobowy, to bede juz calkiem happy..
..czasami wolę być zupełnie sam,
niezdarnie tańczyć na granicy zła
i nawet stoczyć się na samo dno,
czasami wolę to,
niż czułość waszych obcych rąk..
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 09 mar 2006, 17:02

Olivia pisze:Bo chcę, by różnica wieku między mną a dzieckiem/dziećmi była jak najmniejsza.

i tylko dlatego :>

Ja chyba nie mam az tak rozwienietego instynktu macierzynskiego <hmm>. Oczywiscie chce miec dzieci w przyszlosci, ale najpierw mysle o studiach a pozniej chce pracowac, nacieszyc sie zyciem zawodowym,a nie juz w pieluchy sie pakowac.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 09 mar 2006, 17:04

Yasmine pisze:i tylko dlatego

Głównie dlatego będę chciała w miarę wcześnie. ;)

[ Dodano: 2006-03-09, 17:05 ]
Yasmine pisze:a pozniej chce pracowac, nacieszyc sie zyciem zawodowym,a nie juz w pieluchy sie pakowac.

I w końcu nie zdążysz mieć dzieci, ani się nimi nacieszyć. Grunt to znaleźć rozwiązanie.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 09 mar 2006, 17:28

moon pisze:Naprawde bys wolała zeby CIebie i Twoja kobiete rodzice utrzymywali? To ja juz wole swój ciasny pokoik. Stanowczo


no ba :D zawsze lepiej mieć wszystko w dupie i nie odliczać dni do 1-go,hehehe, żyć sobie na luzie :) I to żyć na kozackim poziomie i sobie luźno studiować. Ja tak dobrze nie miałem :D....
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 09 mar 2006, 17:31

TedBundy pisze:zawsze lepiej mieć wszystko w dupie i nie odliczać dni do 1-go,hehehe, żyć sobie na luzie :)

Do kitu z facetem, którego rodzice by mnie utrzymywali. W ogóle jeśli kobieta godzi się na coś takiego, no to cóż. Nie dość, że mąż sierota, to sama jest bezmyślna.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 395 gości