zwiazek ze starszym facetem...

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 16 sty 2009, 14:46

eng pisze:
Mikro czarnuch pisze:Porozmawiamy za 10 lat? Zobaczymy, czy mając 45 lat na liczniku, nadal rówieśniczki będą w obrębie Twoich zainteresowań.

Powiem ci że ostatnio miałem okazję być z dziewczyną starszą ode mnie parę lat i miała ciało lepsze niż 20latka ;P
Nie wisiał jej biust, nie miała rozstepów, nie miała pryszczatej skóry i nie była spalona solarium. I Klasa. życzę żebyście wy tak wyglądały za 20 lat.

Nie przeczę, że mogła mieć ciało w lepszej kondycji, aniżeli niejedna nastolatka, jednak wiesz, wiek jednak najbardziej zdradza twarz;] Mało znam kobiet, które pięknie się starzeją.

A tak btw. solarium, białe kozaczki- widzę, że bardzo sobie upodobałeś, zastanawia mnie tylko, czemu rezerwujesz te przymioty li tylko młodym dziewczynom?
Dostrzegam, że wiele pań, właśnie po 30-stce i 40-stce przeżywa kryzys wieku średniego i próbuje się tak usilnie odmładzać, latając na solarki, kupując krzykliwe, tandetnie wyglądające stroiki;]Szkoda tylko, że efekt bywa komiczny.

eng pisze:Myśl miedzypokoleniową to przy kawie czy piwku można powymieniać, do tego nie trzeba ślubu brać, ani w łóżku lądować...

Owszem, tylko niektórzy są tak sobą nienasyceni, że nawet i przy kilku kawach nie sposób całkowicie zaspokoić chęci poznania człowieka oraz zatrzymania płynności myśli, jeśli takowa ma miejsce;] Tylko powodów nie doszukuj się w nadmiarze kofeiny w organizmie, bo ten przykład rozmowy przy kilku kawach trochę dziwnie zaistniał ;)
eng pisze:Myślę że perełek jest większość, tylko wy nie umiecie ich zobaczyć, ale w sumie to wasza strata.

Kto nie umie, ten nie umie;)
Poza tym, w tym wszystkim i tak nie o metrykę chodzi, ale o człowieka.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2009, 14:47 przez Mikro czarnuch, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 16 sty 2009, 15:04

Problem Enga jest dosc złożony, choc moze wydawac sie prostym <aniolek>
On wszystko wie jak widac tu najlepiej , młodsze mają starszych, dla tych starszych kasy ? niby sie chwalą tymi starszymi, a okazuje sie tak naprawde, ze to raczej ukrywaja by nie zostac wysmiane, potepione itd. Wiec o co Eng chodzi ...? o to , ze znowu swoje wlasne wizje chcesz wcis jako jedną absolutną prawdę. Jedni tu piszą o uczuciach - Ty o sponsoringu ! to jednak dwie rózne rzeczy jak i dwa inne zwiazki. Nazwanie choć by mnie zgrzybialym dziadem (posrednio) tez nie za bardzo jest na miejscu, bo trzymam sie calkiem dobrze, nie jestem marudny i leniwy jak conajmniej połowa tych młodych itd. [:D] Fakt długo to nie potrwa... Ale w takim razie skoro takie masz podejscie to kim ty jestes i w jakiej formie jestes , ze skoro młodszy odemnie takie rzeczy wypisujesz ?
i naprawde nie chodzi w tej młodosci o wyglad , ale o tym juz tu rozmawialismy ....
Wiesz Eng - Ty to i mozesz krytykowac Geji - ja jednak ich rozumiem ... <browar>
Ostatnio zmieniony 16 sty 2009, 19:03 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 16 sty 2009, 15:22

eng pisze:Powiem ci że ostatnio miałem okazję być z dziewczyną starszą ode mnie parę lat i miała ciało lepsze niż 20latka ;P

Niż każa 20stka czy jakas konkretna ??
Bo w wieku tej dziewczyny ( dziwnie mi się pisze dziewczyna o kobiecie w tym wieku) nie tak mało kobiet ma świetne ciało

eng pisze:I Klasa. życzę żebyście wy tak wyglądały za 20 lat.

Jak to szczere życzenia to bardzo dziękuję. Też bym tak chciała wyglądać ( uznaję, ze jak ona ci się podobała to znaczy że piękna)

eng pisze:ale w sumie to wasza strata.

Mój facet jest ode mnie starszy i nie czuje żadnej straty spowodowanej nie byciem z rówieśnikiem

eng pisze:niebyłby tym facetem gdyby nie ta różnica wieku, fajni, czuli, inteligentni są także rówieśnicy, ale ich olewacie bo "takie szczyle" a to nieprawda.

Jasne, ze taki może być rówieśnik, może byc facet starszy o 5 czy 10 lat.
Jedna trafi na świetnego rówieśnika, inna trafi na starszego świetnego. Nie zawsze jest tak, ze stawia się granice wieku np. biorę tylko takich starszych ode mnie minimum 5 lat. Często poznaje się człowieka i tak to się zaczyna

eng pisze:I nie wciskajcie ciemnoty że to chodzi o uczucia ...

A dlaczego nie miał by chodzić o uczucia ??
w starszym od siebie tez można się zakochać, ba nawet pokochać

Mona pisze:Jeśli ludzie są dorośli, to miłość jest piękna w każdym wieku.

Podpisuje sie pod tym

Mikro czarnuch pisze:wiek jednak najbardziej zdradza twarz;]

A ja myślałam, ze dłonie, kolana i szyja. Się widać nie znam

Mikro czarnuch pisze:Dostrzegam, że wiele pań, właśnie po 30-stce i 40-stce przeżywa kryzys wieku średniego i próbuje się tak usilnie odmładzać, latając na solarki, kupując krzykliwe, tandetnie wyglądające stroiki;]Szkoda tylko, że efekt bywa komiczny.

Z tyłu liceum z przodu muzeum. Ostatnio widziałam kilka takich w Manufakturze. Myślę, ze one rozpaczliwie chciały zatrzymać młodość

Andrew pisze:bede sie teraz chwalił

Jak masz czym to sie chwal

Andrew pisze:nie jestem marudny i leniwy jak conajmniej połowa tych młodych itd. [:D]

Tacy to bywają bardziej marudni niż ja podczas okresu, poważnie
Awatar użytkownika
Mikro czarnuch
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 229
Rejestracja: 02 gru 2007, 00:01
Skąd: Centrum
Płeć:

Postautor: Mikro czarnuch » 16 sty 2009, 16:20

Dzindzer pisze:A ja myślałam, ze dłonie, kolana i szyja. Się widać nie znam

Się widać znasz, owszem, szyja, dłonie, kolana zdradzają wiek kobiety, jednak na pierwszy, często, jedynie przelotny rzut oka, twarz bardziej, bo i na niej skupia się mój wzrok.
Tym bardziej teraz zimową porą, kiedy każdy taki szczelnie poopatulany;)
Dzindzer pisze:Tacy to bywają bardziej marudni niż ja podczas okresu, poważnie

Tylko oni nie mogą się PMS-em wykręcać, tak, zdecydowanie seksapil, wróć..
PMS to nasza broń kobieca <milcze>
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 16 sty 2009, 17:18

eng pisze:Dlaczego zakładasz, ze samym wiekiem
Nawet jeśli choć trochę wiekiem (precyzyjniej: różnicą wieku w górę) - to jak to świadczy o kobiecie?

Nie mówię tu o swoim stosunku do związków, gdzie jest różnica wieku, ale do mechanizmu motywującego w opisanej sytuacji.

Dosyć powszechnym przekonaniem jest, że kobiety (w wieku 20-2X lat) potrzebują przede wszystkim (choć czasem tylko "między innymi", a i "wcale" też pewnie się zdarzy) czegoś, czego rówieśnicy nie są w stanie (kolejne powszechne acz ryzykowne założenie) im dać: powaga, doświadczenie, odpowiedzialność, czujecie o co chodzi. Ach, i/lub pieniądze, status społeczny.

I teraz tak: młodzi (rówieśnicy) nie mogą się z tym pogodzić, bo te staruchy to jak niemcy co wykupują polskom ziemiem, jak araby zabierające pracę francuzom. Twierdzą tak, bo powszechność owych przekonań wpędza ich w kompleksy, zamiast motywować (do bycia dojrzałym lub zainteresowania młodej kobiety także innymi walorami).

Moim zdaniem, jeśli kobieta preferuje starszych czy dyskryminuje rówieśników jako potencjalnych partnerów z powodu tychże właśnie przekonań, nie jest w mojej opinii open-minded, przeciwnie. Takie osoby mnie na żadnej stopie nie interesują. Jeśli zaś z miłości rzuca się na nieprzyzwoicie bogatego, pomarszczonego, sparaliżowanego dziadka, który własnie ma podpisać testament - spotyka się z moją pełną akceptacją. Bo miłość piękna jest a i spod kontroli się wymknąć potrafi ;-)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 16 sty 2009, 19:06

Pozwólmy ludzim byc takimi jakimi chca byc, nie karzmy im stąpac utartymi szlakami, zaakceptujmy innosc innych .
Tyczy sie to tego tematu . <browar>
Ostatnio zmieniony 16 sty 2009, 19:06 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 16 sty 2009, 19:19

Mona pisze:Przegiąłeś, bo człowiek w wieku 22 lat nie jest już dzieckiem

Przepraszam, a o czym ma porozmawiać z 22 latką ? co ona wie i o czym ?
Mam doczynienia z dziewczynami w wieku 18-22 lat najcześciej i moge coś na ten temat powiedzieć.
Rozumiem że jej moja wiedza i doświadczenie moze imponować, ale co wynika z tego dla mnie ? czym ona mi może zaimponować poza młodością i (teoretycznie ) ciałem ?
Intelektualnie i wiedzą niczym nie jest w stanie mi zaimponować, bo różnimy się wszystkim, a ja nawet jakbym ogladał MTV całą dobę i tak nie zrozumiem tego światopoglądu i sposobu widzenia świata.

I nikomu niczego nie zazdroszczę, odgrywam się jedynie za swoje młode lata :P
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 16 sty 2009, 19:33

jaka Twoja wiedza ? co ty takiego wiesz ? o czym 20 para latek nie moze z tobą pogadac
Co wynika z tego dla Ciebie ? no nie rozsmieszaj mnie ... mozesz sie ta ewentualną wiedza z nią podzielic . Dlaczego Cie do programu kosmicznego nie wezmą albo do innego projektu matematycznego ,fizycznego, skoro masz taka wiedze ...
Ty sie w koncu Chłopie obudź <browar> [:D]
Ostatnio zmieniony 16 sty 2009, 19:36 przez Andrew, łącznie zmieniany 3 razy.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 16 sty 2009, 19:44

Andrew pisze:jaka Twoja wiedza ? co ty takiego wiesz ? o czym 20 para latek nie moze z tobą pogadac

no o czym może ? o pogodzie ?
Podstawowe informacje które człowiek w moim wieku "łykał" w wieku pow 10 lat są dla obecnej 20latki urodzonej w 89 roku nieosiągalne.
Andrew pisze:Co wynika z tego dla Ciebie ? no nie rozsmieszaj mnie ... mozesz sie ta ewentualną wiedza z nią podzielic .

Ale po co mam sie dzielić ?
Andrew pisze:Dlaczego Cie do programu kosmicznego nie wezmą albo do innego projektu matematycznego ,fizycznego, skoro masz taka wiedze ...

No własnie nie wiem, może dlatego że się nie pcham sam :)
Andrew pisze:Ty sie w koncu Chłopie obudź

Alez ja jestem obudzony.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 16 sty 2009, 19:46

nie odpowiedzialeś Eng ? co ty takiego wiesz o czym 20 latek nie moze z tobą rozmawiac ??
pogoda
przyroda
wszechswiat
itd.
to wie kazdy czlek . zgoda o tym nie chcesz wiec pytam - o czym ?
to moze inaczej jestem bardzo ciekaw konfrontacji Twojej z moim synem np. a ma lat 20 - porównał bym wasze wiedze bardzo chetnie - wiec mi tu nie sciemniaj !!
po drugie .... zobacz o czym tu i ile gadasz - to jest niby to - to !?? [:D]
Dobra Dzin - zakoncze - przepraszam ! <browar>
Ostatnio zmieniony 16 sty 2009, 19:51 przez Andrew, łącznie zmieniany 3 razy.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 16 sty 2009, 19:49

Błagam niech ten temat nie schodzi na dlaczego enga żadna nie chce i jaki to eng jest ponad przecietną
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 16 sty 2009, 19:50

Andrew, idz pooglądać MTV to zobaczysz o czym możesz z 20latkiem porozmawiać. Srednio-statystycznym. Powodzenia.
Mnie się nie chce edukować nikogo, od tego są szkoły i nauczyciele. Rodzice tych 20latek mają prawie często tyle lat co ja, więc to już praktycznie pokoleniowa różnica.

[ Dodano: 2009-01-16, 19:52 ]
Dzindzer pisze:Błagam niech ten temat nie schodzi na dlaczego enga żadna nie chce i jaki to eng jest ponad przecietną

Wybacz, ale to Andrew ze mną ciągle polemizuje na ten temat, oczywiście bez konkretów jak zwykle, zawsze swoje teoryjki o pięknym świecie i kochających ludziach, kiedy rzeczywistośc jest dokładnie odwrotna.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 16 sty 2009, 19:53

ale ja nie ogladam MTV, A moje dzieci tak samo !! i znam takich nastolatków jak moje dzieci wiele !!
Bzdura - Ty niczym ted alias piskorz wymigujesz sie od kłopotliwych dla Ciebie odpowiedzi

Eng nie zwalaj winy na mnie ! SPÓJRZ NA SWÓJ POST Z GODZINY 19:19
Ostatnio zmieniony 16 sty 2009, 20:05 przez Andrew, łącznie zmieniany 2 razy.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 16 sty 2009, 19:54

Apel podobny do tego który wystosowała pani_minister w innym temacie.

Piszemy tylko na temat. Jeśli Twoja wypowiedź nie dotyczy związku ze starszym facetem to sobie ją daruj, bo ja sobie nie daruje wlepienia ostrzeżenia
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 16 sty 2009, 19:59

Przepraszam, ale nie rozumiem, ale ja wyrażam swoje zdanie W TEMACIE I NA TEMAT a to Andrew prywatę uprawia i czepia się mnie jako OSOBY zamiast argumentować poglądy.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2009, 20:00 przez eng, łącznie zmieniany 1 raz.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 16 sty 2009, 20:02

Andrew pisze:to wie kazdy czlek . zgoda o tym nie chcesz wiec pytam - o czym ?

Eng jest inny, Andrew. Zaakceptujmy innosc Innych.
Eng nie chce sie dzielic, z nikim, bo po co. Eng jest pewny, ze ma racje. I niech ma.
W Jego mniemaniu. Moze to strach sie dzielic? Po co ma weryfikowac swa wiedze, no po co.
Skojarzenia pomagaja nam szybko wyciagac wnioski, bez wysilku. Ktos sie smieje pewnie sie wysmiewa, ktos mial wypadek- Bog tak chcial, zatrzymala go policja- zrobil cos zlego. Skojarzenia na dlugo pozostana podobne dla wiekszosci. Nie mam racji, ale mam racje.

Niech Ci sie zyje Eng, tylko to nie JA jestem samotna, ani rozgoryczona. Niechj Ci sie zyje...
Ostatnio zmieniony 16 sty 2009, 20:03 przez Koko, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 16 sty 2009, 20:09

Koko pisze:Eng nie chce sie dzielic, z nikim, bo po co.

No przepraszam, ale nie rozumiem podstaw takiego zwiazku, że niby mam edukować małolatę na człowieka, puszczać jej np. LedZeppelin, Perfect, ZZ Top czy Yes i opowiadać co jak, gdzie i dlaczego ?
Po co ? Od tego powinien być OJCIEC a nie partner. Role się komuś pomyliły jeśli odczuwa satysfakcję z takiego zastępowania, albo kompleksy odreagowuje bo rówieśniczce nie ma czym zaimponować, młodszej łatwiej ;)
A za zastepstwo ja nie bede robić.

[ Dodano: 2009-01-16, 20:12 ]
Koko pisze:Niech Ci sie zyje Eng, tylko to nie JA jestem samotna, ani rozgoryczona. Niechj Ci sie zyje...

Mi się żyje całkiem nieźle, nikt mnie nie oszukuje, nie wykorzystuje, nie robię za uciekalnię przed dorosłością, opowiedzialnością i mamusią itd. Wole ten stan niż to co miewałem wcześniej. A to że los nie daje mi tej właściwiej - cóż, trudno, na szczęscie mam inne pola samorealizacji, nie każdy musi mieć to samo i tak samo, a byle czego już nie biore bo samo wpada w ręce.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2009, 20:15 przez eng, łącznie zmieniany 2 razy.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 16 sty 2009, 20:16

eng pisze:Przepraszam, a o czym ma porozmawiać z 22 latką ? co ona wie i o czym ?
Mam doczynienia z dziewczynami w wieku 18-22 lat najcześciej i moge coś na ten temat powiedzieć.
Rozumiem że jej moja wiedza i doświadczenie moze imponować, ale co wynika z tego dla mnie ? czym ona mi może zaimponować poza młodością i (teoretycznie ) ciałem ?

Przecież zawsze podkreślasz to, że Ty obracasz się tylko wśród super ludzi, bo z "taką", to Ty nie pogadasz, a jednak nie wszystko zgadza się i czyja to wina? Sam dobierasz sobie towarzystwo i sam wybrałeś sobie taki, a nie inny zawód.
Zmień środowisko <hahaha>
eng pisze:I nikomu niczego nie zazdroszczę, odgrywam się jedynie za swoje młode lata

Jednak na kilkanie nie jesteś za stary 8)
Dzindzer pisze:Błagam niech ten temat nie schodzi na dlaczego enga żadna nie chce i jaki to eng jest ponad przecietną

Czyli jak zawsze :D
eng pisze:Rodzice tych 20latek mają prawie często tyle lat co ja, więc to już praktycznie pokoleniowa różnica.

No i co z tego i czy to oznacza, że gdybyś miał córkę nastolatkę, to nie rozmawiałbyś z nią?
eng pisze:kiedy rzeczywistośc jest dokładnie odwrotna.

Twoja rzeczywistość :)

Widać straszny ciemnogród w tym temacie, bo myślę, iż nie jedna dwudziestoparolatka może dać więcej szczęścia trzydziestoparolatkowi, aniżeli jego równolatka, ale to tylko wtedy, gdy serce będzie ważniejsze od mózgu.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 16 sty 2009, 20:27

Mona pisze:Przecież zawsze podkreślasz to, że Ty obracasz się tylko wśród super ludzi, bo z "taką", to Ty nie pogadasz, a jednak nie wszystko zgadza się i czyja to wina? Sam dobierasz sobie towarzystwo i sam wybrałeś sobie taki, a nie inny zawód.
Zmień środowisko

Ja nie podkreślam i tak nie twierdzę, prosze mi nie wmawiać ...
A towarzystwo ? mam jakie mam, reszta łazi do "konkurencji" i to nie jest moja wina.
Mona pisze:No i co z tego i czy to oznacza, że gdybyś miał córkę nastolatkę, to nie rozmawiałbyś z nią?


Nie wiem, nie posiadam córki i nie planuję, więc nie mam pojęcia co i jak bym zrobił, ale na zdrowy rozum wiem że na pewno bym ją rozmawiał, ale "partnerka" to nie córka, to coś zupełnie innego, inna relacja i inne odczucia, więc nie można tego porównać.
Mona pisze:Widać straszny ciemnogród w tym temacie, bo myślę, iż nie jedna dwudziestoparolatka może dać więcej szczęścia trzydziestoparolatkowi, aniżeli jego równolatka, ale to tylko wtedy, gdy serce będzie ważniejsze od mózgu.

jakie serce ? ludzie nie mają serca, myśla i kalkulują mózgiem jedynie, ew. inną częścią ciała, które jest także daleka od serca :)
Jesli by było tak jak mówisz to świat byłby inny, nie był by tak podły, wrogi, zły i nieczuły.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2009, 20:28 przez eng, łącznie zmieniany 1 raz.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 16 sty 2009, 20:32

eng pisze:cóż, trudno, na szczęscie mam inne pola samorealizacji, nie każdy musi mieć to samo i tak samo

Brawo Eng. Nie kazdy. Nie kazdy tez szuka w zwiazku "samorealizacji".
Nie kazdy zwiazek wyglada tak jak Ty to sobie wyobrazasz.
Ludzie w radosci sa tacy sami, roznice pojawiaja sie dopiero w cierpieniu.
Jak juz powiedzialam wczesniej, niech Ci sie wiedze, bo jak dotychczas to malo co dobrego Cie spotyka.
Wiem słowo jak krem

krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 17 sty 2009, 14:07

Koko pisze:Brawo Eng. Nie kazdy. Nie kazdy tez szuka w zwiazku "samorealizacji".

A czy ja powiedziałem że związek to dla samorealizacji ? prosze nie naciągać moich słów do potwierdzania swoich teoryjek.
Koko pisze:Nie kazdy zwiazek wyglada tak jak Ty to sobie wyobrazasz.

No pewnie nie każdy wygląda tak samo, bo osoby są inne. Ale ja moge się opierać jedynie na swoich doświadczeniach związkowych i swoich odczuciach, tak jak i każdy. To że komuś jest dobrze w związku ze starszym partnerem nie dowodzi że ja się mylę a ktoś ma rację, kwestia przyczyn istnienia takiego związku i emocji które wzbudza poznany "kandydat" w 20letniej dziewczynce z racji mozliwości...
Mnie pewnie też by było dobrze jakbym miał 20 lat a moja partnerka 30, ze względu na komfort, warunki materialne, możliwosci, jej zainteresowania, znajomych, sposób spędzania czasu itd. Ale dla mnie nadal to zycie na łatwiznę, rówieśnik nie ma zaplecza, ale niekt tu nie mówi o wspolnym budowaniu życia i spędzaniu czasu na rozrywkach adekwatnych do wieku i możliwości... ja rozumiem że studenta nie stać na wyjazd na narty w alpy, albo Beemkę żeby pojechać do kina czy na kolację w restauracji, ale wspólnie spędzony wieczór we dwoje w akademiku też może być miły, a skoro komuś potrzeba AŻ hotelu, AŻ fury, AŻ restauracji to sorry ... nie będe miał o kimś takim dobrego zdania.
Przez tyle lat dorosłego życia jakoś nie spotkało mnie wyjątkowe szczęscie posiadania dużo młodszej partnerki i jakoś nie czuję się upośledzony z tego powodu.
A co do szczęscia to nie jest kwestia wieku partnerów a ich osobowści, a czego można wymagać, oczekiwać, spodziewać się od 20 letniego (z mojej perspektywy) dziecka ?
Ja oczekuję w związku partnerstwa, równoprawnego istnienia w związku, nie wyobrażam sobie że 20latka bedzie w stanie nadąrzyć za mną, moim trybem życia, jedyna rola którą dla niej widzę to "utrzymanka" i "uczennica", więc nie jest to równoważny PARTNER w związku a osoba podległa, uzależniona i niesamodzielna.
W związku rówieśników każde jest tak samo "zielone" w wielu sferach życia i jest moim zdaniem NATURALNIEJ, NORMALNIEJ i w sumie dużo ciekawiej :)
Koko pisze:Ludzie w radosci sa tacy sami, roznice pojawiaja sie dopiero w cierpieniu.
Nie rozumiem co masz na myśli.
Koko pisze:Jak juz powiedzialam wczesniej, niech Ci sie wiedze, bo jak dotychczas to malo co dobrego Cie spotyka.

Przykro mi, ale na takie tylko bylejakie egzemplarze trafiam, wysysają co im potrzebne i lecą dalej, nie dając nic z siebie.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2009, 23:14 przez eng, łącznie zmieniany 1 raz.
bleeeeeeeeeeeee
ennie
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 22 paź 2008, 21:24
Skąd: stąd
Płeć:

Postautor: ennie » 17 sty 2009, 19:43

eng pisze: więc nie jest to równoważny PARTNER w związku a osoba podległa, uzależniona i niesamodzielna.


dlaczego zakladasz, ze osoba 20 letnia jest podlegla, uzalezniona i niesamodzielna? znowu uogolniasz.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 17 sty 2009, 19:49

bo na ogol osoba 20 letnia jest jeszcze zbyt glupia.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 17 sty 2009, 23:25

ennie pisze:dlaczego zakladasz, ze osoba 20 letnia jest podlegla, uzalezniona i niesamodzielna? znowu uogolniasz.

nie uogólniam i nie zakładam. takie są realia.
TFA pisze:bo na ogol osoba 20 letnia jest jeszcze zbyt glupia.

Ja nie powiedziałem że jest głupia, może być mądra, ale to kompletnie nie o to chodzi.
bleeeeeeeeeeeee
ennie
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 22 paź 2008, 21:24
Skąd: stąd
Płeć:

Postautor: ennie » 17 sty 2009, 23:40

to ja chyba w innych realiach zyje..
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 17 sty 2009, 23:52

ennie pisze:to ja chyba w innych realiach zyje..

No chyba tak, ja już dokładnie napisałem o co mi chodzi, gdzie są różnice, jak nie rozumiesz to trudno. może za 10 lat zrozumiesz.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 18 sty 2009, 00:15

ennie pisze:dlaczego zakladasz, ze osoba 20 letnia jest podlegla, uzalezniona i niesamodzielna? znowu uogolniasz.

Moze i nie jest...
A moze takiej osobie sie wydaje ze jest niezalezna, wolna... Bo jest. Ale do czego to prowadzi?
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 sty 2009, 12:54

Ja mam wiecej, a i tak Cie nie rozumiem Eng - wiec moze jasniej ?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 18 sty 2009, 14:40

Andrew pisze:Ja mam wiecej, a i tak Cie nie rozumiem Eng - wiec moze jasniej ?

Bo u Ciebie wszystko się zmienia (no może wszystko ;DD ), a u enga kiedyś tam wyewoluowało i się zatrzymało na wyglądzie, na kasie, na zawodzie i innych przyziemnych sprawach :)

I na wieku, oczywiście, co by nie było, że nie na temat <diabel>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
ennie
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 22 paź 2008, 21:24
Skąd: stąd
Płeć:

Postautor: ennie » 18 sty 2009, 18:43

Imperator pisze:A moze takiej osobie sie wydaje ze jest niezalezna, wolna... Bo jest. Ale do czego to prowadzi?


nie wiem, ja mam 21, od 3 lat sama sie utrzymuje i decyduje o sobie wiec nijak nie uwazam sie za osobe uzalezniona i niesamodzielna. owszem, znam osoby w moim wieku, ktore wpisuja sie w schemat enga, znam tez osoby starsze, ktore by pasowaly, wiec to chyba nie tylko od wieku zalezy wiec po co wrzucac wszystkich do jednego wora? i sorry ale jak ktos leci na pieniadze w zwiazku to juz nie moj problem, ja tego nie szukam, sama potrafie na siebie zarobic. poza tym 30letnia kobieta tez moze byc z kims dla kasy wiec ponownie nie rozumiem twojego toku myslenia.. dla mnie nie ma roznicy czy facet ma 21 czy 31 wazne jakim jest czlowiekiem.

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 337 gości