Kto komu stawia

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Kto komu stawia

Postautor: Kermit » 27 sie 2005, 19:14

Witam!

Jak to u was jest?
stawia (tzn. kupuje bilety do kina, placi rachunki w restauracji itp)chlopak, dziewczyna a moze na pol? Ja zawsze stawiałem swojej dziewczynie, ale ostatnio doszlem do wniosku ze na pol to nie taki zly pomysl :)
So understand;
Don't waste your time always searching for those wasted years,
Face up...make your stand,
And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 sie 2005, 19:16

Na samym poczatku to moj facet glownie za wszystko placil. Ale to trwalo bardzo krotko, bo glupio byloby mi przyjmowac pieniadze od chlopaka, ktory jeszcze nie pracuje. Wydatki dzielimy na pol i jest dobrze :).
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 27 sie 2005, 19:16

Dzis wszystko jest dozwolone i do dogadania ! wszystko tez zalezy od zasobów finansowych , ja zawsze staiwm , ale jak sie uprze ! to pozwalam <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Madziunia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 93
Rejestracja: 05 sie 2005, 10:11
Skąd: Białystok
Płeć:

Postautor: Madziunia » 27 sie 2005, 19:26

Ja od poczatku nie pozwalałam za siebie płacić i jest tak do dzisiaj. Każdy sobie kupuje i tak jest najlepiej. Oczywiście moj mężczyzna często sie buntuje i wtedy mu pozwalam cos sobie kupić, ale to się zdarza bardzo, bardzo rzadko :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 sie 2005, 19:38

Moje Słonko jakoś nie lubi gdy ja łacę też za niego. Jak chcę za siebie to w sumie ok. Róznie więc jest.
Choć np kilka znajomych mnie już opieprzyło,że jak idziemy do pubu na piwo to tylko i wyłącznie on lata po piwo i płaci. Niektóre osoby nie sa w stanie po prostu zrozumiec, ze przed wyjściem daję mu np 50 zł do portfela, bo ja po piwo ganiac nie lubię :DDD

Generalnie płaci ten kto ma kase akurat.
Awatar użytkownika
Sus
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2005, 21:26
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Sus » 27 sie 2005, 22:03

To w sumie zalezy od dnia i nastroju. Albo ja place za wszystko (tak najczesciej jest jak sie poznaje kobiete, jakas kultura musi byc :P), dzielimy na pol, kazdy za siebie placi lub ona za wszystko ;)

Najczesciej jednak wychodzi tak, ze kazdy za siebie, lub ja za wszystko (facet zawsze powinien miec kase w pogotowiu, kobieta nie musi :) ).


Pozdrawiam,

Sus
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 27 sie 2005, 22:32

A tak w ogóle to temat juz był :D

http://agnieszka.com.pl/forum_php/viewt ... 23&start=0

Ja staram sie płacić, bo wiem, że ma trudna sytuacje materialną. A jeżeli oboje nie mamy to siedzimy w domciu :)
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
kattia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2005, 13:24
Skąd: ldz
Płeć:

Postautor: kattia » 27 sie 2005, 23:39

U nas nie ma klopotku z placeniem "pol-na-pol", wyliczaniem grosikow, oddawaniem sobie 10 gr. Od pewnego czasu placi to, ktore ma pieniadze w chwili obecnej. W czasie obecnych wakacji bylismy z ekipa znajomych nad morzem i za kazdym razem bawily nas widoki bedacej tam rowniez z nami pary, ktora rozliczala sie z kazdej zlotowki. Dlatego ciesze sie, ze z moim skarbem zawsze mamy "wspolny portfel" i wychodzac na miasto nie musimy sie zastanawiac, kto ma zaplacic rachunek i ile komu oddac :)
KC Skarbie!
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 28 sie 2005, 02:40

na poczatku na pewno bylo tak ze moj facet czesciej placil niz ja, a teraz jest tak ze jak ktos ma ochote isc do kina i zaprasza to placi, nie dzielimy nigdy nic na pol, bo tez uwazam ze takie rozliczanie sie potem jest bezsensu ;-), czesto jest wlasnie tak ze jak mamy ochote gdzies isc to placi ten kto ma akurat pieniadze :) na wakacjach jednak nie meilismy nigdy wspolnego budzetu, wiadomo ze kupuje sie tez czasem inne rzeczy np. ciuchy :P i wtedy trudno to rozliczyc, ta sama zasada-raz ja raz on i jest dobrze :)
Awatar użytkownika
kinek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 09 maja 2005, 16:07
Skąd: Południe :D
Płeć:

Postautor: kinek » 28 sie 2005, 12:55

hm u nas to jest tak ze czasem jak jestesmy u niej to zamawiamy pizze i wtedy zwykle ona placi bo i tak nie ma co zrobic z kasa... a ja mam zawsze jakies wydatki, ale od czasu do czasu jej kupuje kwiatuszki, jak gdzies wychodzimy to ja kupuje jakies picie etc. Wiec mysle ze zadne z nas nie czuje sie oszukane albo pokrzywdzone, przynajmniej ja nie.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 28 sie 2005, 12:57

kinek pisze:wtedy zwykle ona placi bo i tak nie ma co zrobic z kasa...

wow
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 28 sie 2005, 13:33

a u mnie to jest tak, że raz płaci on a razl płace ja i tak na zmiane... jest to wygodne i nigdy żadne z nas nie czuje sie zakłopotane...
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 28 sie 2005, 13:34

Yasmine pisze:
kinek pisze:wtedy zwykle ona placi bo i tak nie ma co zrobic z kasa...

wow


to dziwna dziewczyna jak nie ma co robic z kasa ;-)
Awatar użytkownika
kinek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 116
Rejestracja: 09 maja 2005, 16:07
Skąd: Południe :D
Płeć:

Postautor: kinek » 28 sie 2005, 13:37

hm chyba zle zrozumieliscie to ze nei ma co zrobic z kasa. po prostu chodzi o to ze sama mowi ze zaplaci bo ma kase a nie wydaje za duzo raczej. no a jesli ja akurat na cos zbieram to nie bede sie sprzeciwial przeciez. ale dzisiaj to ja place :P heheh bo rodzice pojechali gdzies i zostawili kase na zycie ;]
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 28 sie 2005, 13:42

U mnie jak juz mowilam placimy po polowie. Ale moj facet nie wyobraza sobie,zebym to ja miala za niego placic. To jego czuly punkt- Dziewczyna nie bedzie za niego placic i koniec.
Uparty jak osiol :).
Awatar użytkownika
karmen
Maniak
Maniak
Posty: 517
Rejestracja: 16 sty 2005, 16:33
Skąd: północ
Płeć:

Postautor: karmen » 28 sie 2005, 14:03

Yasmine pisze:U mnie jak juz mowilam placimy po polowie. Ale moj facet nie wyobraza sobie,zebym to ja miala za niego placic. To jego czuly punkt- Dziewczyna nie bedzie za niego placic i koniec.
Uparty jak osiol :).


no tez byłam kiedys z takim gościem co nie pozwolił mi zapłacić nawet coca-coli... wszystko chcial sam płacić ale mnie z tym było niewygodnie... teraz jest zupełnie inaczej... (ja to po raz pierwszy raz w życiu kupiłam dla mojego skarbka kwiatek, żadnej okazji... po prostu zwykłe pzreprosiny i podziekowanie za wszytsko co dla mnie robi - ale jego mama byłza zdziwiona, zapytała od kiedy to dziewczyny kupują facetom kwiaty hehe ale spoko :D )
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 28 sie 2005, 14:05

karmen pisze:no tez byłam kiedys z takim gościem co nie pozwolił mi zapłacić nawet coca-coli... wszystko chcial sam płacić ale mnie z tym było niewygodnie... teraz jest zupełnie inaczej...

Ale on nie placi sam. Placimy pol na pol.
Awatar użytkownika
niewielka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 162
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:23
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: niewielka » 28 sie 2005, 17:37

na początku on płacił za wszystko a teraz to płaci ten co ma kase w potfelu bo w sumie i tak kase mamy wspólną,ale jak wychodze ze znajomymi to każdy płaci a siebie no chyba że kogoś zapraszam to wtedy oczywiste ze płace sama.wszystko zależy od tego kto ile kasy ma,a "kto nie ma miedzi niech na dupie siedzi" ;PP
jak zwykły żelek...taka pusta w środku...
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 28 sie 2005, 21:43

kasa? dzielimy na pól....tak jest najlepiej...u mnie jest lepsza sytuacja w domu jak idzie o kase wiec dzieki takiemu rozwiazaniu odciązam mojego Misia a i sama czuje sie lepiej...bo jakos nigdy nie lubiłam jak ktos ciagle za mnie płacił
Nikola

Postautor: Nikola » 29 sie 2005, 00:07

hmm różnie to bywa... najczęsciej płaci On, czasem dzielimy sie po polowie, a czasem ja mu cos postawię.
Awatar użytkownika
deyla
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2005, 15:26
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: deyla » 30 sie 2005, 16:19

<chory> az mnie głowa rozbolała od tego tematu... to jest wielki dylemat dla mnie... bo ja mam faceta który zawsze stawiał swoim laskom i tak jest przyzwyczajony, u mnie natomiast do tej pory z facetami bywało różnie... Mój chłopiec Księciunio juz sobie pracuje, dobrze zarabia, powoli utawia sie w życiu:) baaardzo jestm z niego dumna, ale nie mogłabym pozwolic na to żeby wszystko mi fundował, moja duma by mi na to nie pozwalała. Gdyz ja zawsze chciałam byc kobieta niezależną, no niestety czasy sa takie że jak sie studiuje to nie zawsze ma sie ta kasiorke i teraz to bede musiała na nim polegac i wiem że bedzie sie cieszył z etgo powodu, mi bedzie głupio ale jakos sie przywzyczaje, jednak nigdy nie bedzie takze ja bede wymagała żeby mi stawiał, to bedzie jego wybór tylko jego:) BKC <buzi>
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 30 sie 2005, 23:09

Kochajmy się jak bracia, liczmy się jak żydzi :D

Kiedy On ma - wtedy stawia. Gdy jednak ma kryzys, to albo pół na pół, albo ja stawiam. Dlaczego nie? W końcu i ja mogę się od czasu do czasu wysilić. Za to nie lubię sprytnego wyzyskiwania i siedzenia na cudzych garach w związku.
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
niewielka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 162
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:23
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: niewielka » 30 sie 2005, 23:45

ptaszek pisze:Kochajmy się jak bracia, liczmy się jak żydzi Usmiechnij sie!

Kiedy On ma - wtedy stawia. Gdy jednak ma kryzys, to albo pół na pół, albo ja stawiam. Dlaczego nie? W końcu i ja mogę się od czasu do czasu wysilić. Za to nie lubię sprytnego wyzyskiwania i siedzenia na cudzych garach w związku.



nic dodać nic ująć
jak zwykły żelek...taka pusta w środku...
..:Mgielka:..

Postautor: ..:Mgielka:.. » 04 wrz 2005, 22:43

Yasmine pisze:Dziewczyna nie bedzie za niego placic i koniec.
Uparty jak osiol .

u mnie na poczatku bylo tak samo i teraz tez w sumie jest ale troszke sfolgowal i jak zaczyna mu sie konczyc kasa to i mi czasami pozwoli troszke dolozyc do rachunku:)))
Awatar użytkownika
Greyangel
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 139
Rejestracja: 29 sty 2004, 07:23
Skąd: Zgierz
Płeć:

odp.

Postautor: Greyangel » 05 wrz 2005, 13:05

Uważam za punkt honoru by płacił mężczyzna. Kobieta powinna umieć dostosować swoje potrzeby do jego portfela bo sytuacja w której żąda czegoś heroicznego jest niezręczna i nieprawidłowa. Z drugiej strony mężczyzna powinien wziąć pod uwagę że kobieta może uważać za sprawę honoru wkład własny i jeśli upiera się by za siebie płacić, nie należy okazywać zbytniego sprzeciwu by jej nie urazić. Oczywiście to że kobieta pozwala płacić mężczyźnie nie stanowi o jej honorze, ja tak uważam. Prawidłowym bowiem porządkiem rzeczy jest słowo dane kiedyś ... mężczyzna troszczył się będzie o byt a kobieta o dom ... dziś to się niestety tak nie da, najczęściej pracować muszą obydwoje, niech więc choć pozostanie zwyczaj że póki nie są rodziną, niech płaci tylko mężczyzna.
Awatar użytkownika
Kermit
Weteran
Weteran
Posty: 931
Rejestracja: 12 sie 2005, 08:51
Skąd: Pl
Płeć:

Re: odp.

Postautor: Kermit » 05 wrz 2005, 13:21

Greyangel pisze: niech więc choć pozostanie zwyczaj że póki nie są rodziną, niech płaci tylko mężczyzna


ja sie z tym nie zgadzam, czyli przypuscmy ze nie stac mnie na to zeby stawiac dziewczynie za kazdym razem to mam ja rzucic bo taka plama na honorze ze zaplaci za siebie? :|
So understand;

Don't waste your time always searching for those wasted years,

Face up...make your stand,

And realise you're living in the golden years.
Awatar użytkownika
niewielka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 162
Rejestracja: 25 sie 2005, 18:23
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: niewielka » 05 wrz 2005, 13:35

Greyangel pisze:Uważam za punkt honoru by płacił mężczyzna. Kobieta powinna umieć dostosować swoje potrzeby do jego portfela bo sytuacja w której żąda czegoś heroicznego jest niezręczna i nieprawidłowa. Z drugiej strony mężczyzna powinien wziąć pod uwagę że kobieta może uważać za sprawę honoru wkład własny i jeśli upiera się by za siebie płacić, nie należy okazywać zbytniego sprzeciwu by jej nie urazić. Oczywiście to że kobieta pozwala płacić mężczyźnie nie stanowi o jej honorze, ja tak uważam. Prawidłowym bowiem porządkiem rzeczy jest słowo dane kiedyś ... mężczyzna troszczył się będzie o byt a kobieta o dom ... dziś to się niestety tak nie da, najczęściej pracować muszą obydwoje, niech więc choć pozostanie zwyczaj że póki nie są rodziną, niech płaci tylko mężczyzna.



to jak z tym honorem ?bo ja nic z tego nie rozumiem,to co?kobieta to juz niema honoru?to poporstu wszystko kwestia dogadania sie i tyle,niema co wydziwiać z honoremi
jak zwykły żelek...taka pusta w środku...
Awatar użytkownika
Greyangel
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 139
Rejestracja: 29 sty 2004, 07:23
Skąd: Zgierz
Płeć:

...

Postautor: Greyangel » 05 wrz 2005, 13:35

Kermit, Możesz rozumieć jak Chcesz. Jeśli Cię nie stać to nie jest to dyshonorem, po prostu Mówisz zgodnie z prawdą że nie Masz kasy. Wtedy obserwując reakcję kobiety jest to jakaś malutka próba. Może się okazać że to ona od Ciebie odejdzie, dla tego w mojej odpowiedzi zawarłem wskazówki także dla kobiety, Przeczytaj dokładnie. To że nie ma się pieniędzy nie jest żadną hańbą.
Pisząc odpowiedź na Twoje pytanie miałem na myśli przede wszystkim to że hojność jest cechą porządaną u mężczyzny. A jak się nie ma kasy ... wtedy można być dalej hojnym :) ... przecież ciągle jednak sercem.

Może też dla tego tak napisałem bo ja nie spotkałem sie z takimi problemami. Jakoś było mnie zawsze stać. A jeśli kiedyś nie, to widać nie było to jakąś aferą żebym zapamiętał.

niewielka pisze:to jak z tym honorem ?bo ja nic z tego nie rozumiem,to co?kobieta to juz niema honoru?to poporstu wszystko kwestia dogadania sie i tyle,niema co wydziwiać z honoremi


Jak Rozumiesz tak Gadasz. Opisałem to ze swojej perspektywy. Co uważam za gest i zachowanie z klasą.
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 06 wrz 2005, 11:55

Kermit pisze:Jak to u was jest?

U nas zawsze kasa była wspólna. Jak byliśmy młodzi to płacił ten który akurat kasę miał. Ja zacząłem pracować wcześniej, i wtedy większość płaciłem ja, teraz konto też mamy wspólne.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
prien

Postautor: prien » 06 wrz 2005, 12:33

Na 1-ej randce płaciłem ja ale później moje przyszłe jeszcze wtedy Słoneczko mi juz nie pozwoliło i było po połowie. Taki układ jeszcze zniaosę ale jakoś trudne byłoby dla mnie do przełknięcia żeby za mnie płaciła. Jak coś kupujemy i ona mówi że zapłaci to przy nastepnych zakupach to ja musze płacić - nie mam dla mnie innej możliwości :P
Mam właśnie teraz taki problem bo moje Słoneczko po powrocie z dłuuuuugiego wujazdu chce ze mną pojechać. Ja raczej nie bede miał kasy bo musze spłacić dług i coś czuje że chyba będzie chciał mi to zasponsorowac ale ja raczej czegoś takiego nie przełknę... Nie bardzo wiem co mam zrdbic bo chce z nia pojechać i odbic sobie ta długą rozłąkę i staje teraz na głowie żeby spłacić ten pieprzony dług i zarobic cos jeszcze zeby mieć na wyjazd ale nie widze tego kolorowo, a jej raczej nie dam za siebie płacic :|

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości