Papierosy potem klamstwa czy to jest powod do zerwania?

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 08 lip 2008, 09:25

wariatka pisze:.i mam pewnosc ze rzuce palenie raz na zawsze..wydatek..50 zeta..i na pewno skuteczne


każdy środek guzik da, jak nie ma postanowienia i silnej woli. Paliłem 10 lat, rzuciłem z dnia na dzień. Da się? Jak najbardziej. Żadna filozofia. Banał.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
wariatka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 78
Rejestracja: 02 maja 2008, 23:38
Skąd: łódź
Płeć:

Postautor: wariatka » 08 lip 2008, 21:03

byc moze dla Ciebie..ale ja Toba nie jestem:D wez to tez pod uwage..
-będę brał Cie!
-gdzie?
-w aucie!
-mnie?
- Cie..
-niee
-ehe!!
Awatar użytkownika
unlucky_sink
Maniak
Maniak
Posty: 739
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:42
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: unlucky_sink » 09 lip 2008, 14:03

wariatka pisze:.jednorazowo moge zaplacic za pewnien zabieg..kuracje na ktora sie zapisze..i mam pewnosc ze rzuce palenie raz na zawsze..wydatek..50 zeta..i na pewno skuteczne.
gdzie jest taka kuracja za 50zł???? i co Ci tam robią?? wiem ze kiedys coś takiego u nas reklamowali ale mówili, że kuracja trwa jakiś tam dłuższy czas i za każdą wizytę płaciło się 70zł ;DD
"Mężczyzna kolo 30 czy 40 nie wiąże się z mlodszą kobietą dla jej jędrnego ciala i przeklutego języka. To czysta propaganda. Wiąże się z nią, by móc stać się tym,kto spieprzy jej życie." T. Parsons
Awatar użytkownika
wariatka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 78
Rejestracja: 02 maja 2008, 23:38
Skąd: łódź
Płeć:

Postautor: wariatka » 09 lip 2008, 19:00

w lodzi...dokaldnie na piotrkowkiej 17..chcesz nr??:D:D hehe
-będę brał Cie!

-gdzie?

-w aucie!

-mnie?

- Cie..

-niee

-ehe!!
Awatar użytkownika
unlucky_sink
Maniak
Maniak
Posty: 739
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:42
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: unlucky_sink » 09 lip 2008, 19:47

wariatka pisze:dokaldnie na piotrkowkiej 17..chcesz nr??:D:D hehe
_________________
wystarczy że napiszesz na czym taki zabieg polega.
"Mężczyzna kolo 30 czy 40 nie wiąże się z mlodszą kobietą dla jej jędrnego ciala i przeklutego języka. To czysta propaganda. Wiąże się z nią, by móc stać się tym,kto spieprzy jej życie." T. Parsons
Awatar użytkownika
wariatka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 78
Rejestracja: 02 maja 2008, 23:38
Skąd: łódź
Płeć:

Postautor: wariatka » 09 lip 2008, 22:33

Bez względu na ilość wypalanych papierosów oraz staż palenia, skuteczność tej metody jest tak wysoka, że wystarczy poddać się tylko jednej bezbolesnej terapii trwającej ok. 15 min.

Przed przystąpieniem do zabiegu, umieszcza się niedopałek papierosa w elektrodzie kubkowej podłączonej do aparatu . Osoba poddawana terapii jest również zintegrowana z aparatem za pomocą elektrod. Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin. Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu, ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i może spowodować niepożądane reakcje, np. biegunka, wymioty.

Najwyraźniej brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano. W ciągu najbliższych 10-14 dni pozostanie opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym.
Jednym z ciekawszych doświadczeń jest brak potrzeby zapalenia nawet w towarzystwie palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros, choć nie smakuje, powoduje pojawienie się głodu na nowo, a więc niweczy skutki leczenia. W tej sytuacji wizytę należy powtórzyć.

[ Dodano: 2008-07-09, 22:35 ]
Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększoną senność i potliwość. W trakcie terapii dochodzi do uruchomienia oraz ewakuacji z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, skórę i jelita. Zatem w ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy wypić od 1,5 do 2 litów wody, aby ułatwić proces ich wydalania. Zalecane są również częstsze kąpiele. Nie zaleca się stosowania żadnych środków zawierających nikotynę (gumy, plastry)
-będę brał Cie!

-gdzie?

-w aucie!

-mnie?

- Cie..

-niee

-ehe!!
Stormy

Postautor: Stormy » 09 lip 2008, 22:45

wariatka pisze:W ciągu najbliższych 10-14 dni pozostanie opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym.

szczerze ci powiem ze skoro ta terapia tego problemu nie rozwiazuje to jak dla mnei bylaby bezcelowa - u mnie uzaleznienie psychiczne jest problemem, nie nikotyna.
Awatar użytkownika
whisperer
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2008, 02:12
Skąd: inąd
Płeć:

Postautor: whisperer » 10 lip 2008, 08:23

Stormy pisze:szczerze ci powiem ze skoro ta terapia tego problemu nie rozwiazuje to jak dla mnei bylaby bezcelowa - u mnie uzaleznienie psychiczne jest problemem, nie nikotyna.

U mnie tak samo, z tą różnicą że nie chce rzucać. Po odstawieniu nikotyny, ogólnie papierosów organizm sam się odtruwa, zapewne trwa to dłużej niż w tej kuracji, ale lepiej byłoby pozwolić organizmowi samemu się z tym uporać moim skromnym zdaniem. Mój kolega ma żółtaczkę typu C (choroba na całe życie, nieuleczalna obecnie), lekarz definitywnie zabronił mu rzucania z dnia na dzień, ciekawe co by mu się stało po takie kuracji. Chyba nic dobrego.
"Nie utożsamiam się z niczym, sam ze sobą mam niewiele wspólnego." J. Pilch
Awatar użytkownika
Lina
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:50
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Lina » 10 lip 2008, 11:51

Paliłam 7 lat. bardzo, bardzo nałogowo. pól roku temu rzuciłam na dobre. wcześniej też próbowałam...setki razy. co tym razem zadziałało? przepaliłam się maksymalnie. do bólu...i za papierosa na którego miałam piekielną ochotę, a nie zapaliłam kupowałam sobie maseczkę . Chwaliłam się wszystkim dookoła, że rzuciłam (trudniej potem zapalić bo głupio przed innymi). Ach i NAJWAŻNIEJSZE: nie można pozwolić sobie na nawet 1 papierosa. zero wyrozumiałości dla palenia przy kawie, piwie, bo inni, bo klimat, bo mam doła, bo się zdenerwowała. A jak już polegniesz, to od jutra zaczynać od nowa. Efekty są rewelacyjne: czujesz smaki i zapachy, których istnienia nie podejrzewasz, mijają bóle głowy i zmęczenie. przeszła mi zadyszka. No i cera mi się poprawiła, bo na początku sporo tych maseczek było.
Pod Gwiazdą będę czekać
Zawołam i dostanę odpowiedź
Awatar użytkownika
wariatka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 78
Rejestracja: 02 maja 2008, 23:38
Skąd: łódź
Płeć:

Postautor: wariatka » 10 lip 2008, 19:12

o to podziwiam podziwiam:D ja na szczescie mam bardzo ladna cere..kazdy mi to mowi..mimo tego ze pale dlugo:D no ale wiadomo co moze sie stac po paru latkach..:( mam nadzieje ze mi sie uda..jak cos to mozecie trzymac kciuki zebym rzucila hehe;P
-będę brał Cie!

-gdzie?

-w aucie!

-mnie?

- Cie..

-niee

-ehe!!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 16 lip 2008, 19:28

wariatka pisze:Bez względu na ilość wypalanych papierosów oraz staż palenia, skuteczność tej metody jest tak wysoka, że wystarczy poddać się tylko jednej bezbolesnej terapii trwającej ok. 15 min.

Przed przystąpieniem do zabiegu, umieszcza się niedopałek papierosa w elektrodzie kubkowej podłączonej do aparatu . Osoba poddawana terapii jest również zintegrowana z aparatem za pomocą elektrod. Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin. Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu, ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i może spowodować niepożądane reakcje, np. biegunka, wymioty.

Najwyraźniej brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano. W ciągu najbliższych 10-14 dni pozostanie opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym.
Jednym z ciekawszych doświadczeń jest brak potrzeby zapalenia nawet w towarzystwie palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros, choć nie smakuje, powoduje pojawienie się głodu na nowo, a więc niweczy skutki leczenia. W tej sytuacji wizytę należy powtórzyć.

[ Dodano: 2008-07-09, 22:35 ]
Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększoną senność i potliwość. W trakcie terapii dochodzi do uruchomienia oraz ewakuacji z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, skórę i jelita. Zatem w ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy wypić od 1,5 do 2 litów wody, aby ułatwić proces ich wydalania. Zalecane są również częstsze kąpiele. Nie zaleca się stosowania żadnych środków zawierających nikotynę (gumy, plastry)


Moi rodzice próbowali tego. Gucio im o dało.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 20 lip 2008, 07:14

wariatka, myślę, że Twój czas na rzucenie po prostu nie nadszedł. :) Jak już przyjdzie, to jak Nola, bez zająknienia rzucisz.

Nałóg nałogiem, mój ojciec palił 3 paczki dziennie (gdzieś już o tym pisałam). Dzień witał kawą i papierosem. Był maksymalnie wychudzony, miał żółte palce a wspomnienie z dzieciństwa wciąż przywołuje obraz ojca siedzącego na taborecie w kuchni zginającego się z bólu.

I po prostu przyszedł taki dzień, że rzucił. Nawet tego dnia kupił karton papierosów, i oddał bratu. Nikt Go do tego nie namawiał, tylko wujek opowiadał, jak sam rzucił palenie. Ale potem i tak wrócił do nałogu... ;P Tzn wujek, bo ojciec dzielnie nie pali 14 lat.

Naciskanie i dziecinne gadki Twojego faceta nic nie dadzą, jeśli Ty sama nagle nie doznasz olśnienia, żeby rzucić. A już tekst "fajki są ważniejsze ode mnie" najbardziej świadczy o Jego dojrzałości...
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Młody
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 74
Rejestracja: 28 lis 2005, 09:07
Skąd: G-dz
Płeć:

Postautor: Młody » 08 paź 2008, 23:22

Hehe co do terapii wyżej opisanej, jest ona skuteczna na krotki czas. Mój ojciec np nie palił 3 miesiące hehe :P a matka 2 miechy, ale i tak z czasem wrócili do swojego nałogu.

Co do rzucenia palenia przez moja dziewczynę, wyszło na jaw jeszcze więcej kłamstw powodowanych tym ze bała sie kłótni, no ale coz pali nadal i palic bedzie, jak narazie pol paczki dziennie :P. Sam tez pale lol, zacząłem w szpitalu ;) lezac dosc nie dawno na jedym z oddziałów szpitala zakaźno-obserwacyjnego w toruniu.

Dodam tylko ze jak juz jej nei zakazuje palenia, w zwiazku uklada sie nam dobrze rzadko sie kłócimy :P, szczerze powiem ze nieraz nam sie przydaje taka mala klotnia <foch>
Obrazek

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 411 gości