Co bardziej sobie cenicie....

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 24 gru 2007, 09:55

Olivia pisze:Wiecie co? Sranie w banię. Jestem sama od dość dawna i gadki o wiecznej przyjaźni mnie śmieszą. Owszem, przyjaźń jest fajna, ale też często ludzkie drogi się rozchodzą.

Nie rozumiem ludzi, co wybierają przyjaźń. Bo to miłość jest mocniejsza i zawiera w sobie wszystko, w tym też przyjaźń. Przyjaźń, fajnie. Ale przyjaźń nie załatwi samotności, pustki w samotne noce.

Spróbujcie być naprawdę długo sami, to wtedy pogadamy o wyższości przyjaźni nad miłością, może zmienię zdanie.

Jakbym miała wybierać: przyjaźń czy miłosne uniesienie, wybrałabym to drugie. W życiu piękne są tylko chwile.

dokladnie ! przyjazn tak ... pod warunkiem , ze ma sie to o czym oliwia pisze ! ale jak widze to pisza tu ludzie w wiekszosci nie majacy pojecia co to samotnosc
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 gru 2007, 13:02

Ja nadal przy swoim obstaje. I jedno i drugie tak samo wazne jest. :)
Przyjazn z moja M. <15 lat juz trwajaca i jakos sie nie rozeszla :> > jest dlamnie rownie wazna jak zwiazek. Zwiazku tez sie nie zbuduje bez przyjazni. Wiec tak naprawde mowimy o wyborze miedzy przyjaznia i miloscia (bo przyjaciel dla mnie jak brat czy siostra jest i kocham szczerze) a przyjaznia i miloscia. :) Wiec bezsens.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 24 gru 2007, 13:07

księżycówka pisze:jest dlamnie rownie wazna jak zwiazek.

Właśnie, równie ważna, a nie ważniejsza.
księżycówka pisze:bo przyjaciel dla mnie jak brat czy siostra jest i kocham szczerze

Ale każda miłość jest inna. Ja np. bardzo kocham mojego tatę, ale to mi nie zastąpi nigdy samotnych wieczorów i wylanych łez.

Pobądź dłużej sama niż kilka miesięcy, to porozmawiamy. Syty nigdy nie zrozumie głodnego.

[ Dodano: 2007-12-24, 13:09 ]
Księżycówka, odpowiedz sobie sama przed sobą na to pytanie, nie na forum: Gdybyś teraz miała wybierać między Twoją M. a Twoim facetem, nieważne z jakiej przyczyny, to rzeczywiście tak łatwo zrezygnowałabyś z miłości?
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 gru 2007, 13:13

Olivia pisze:Ale każda miłość jest inna.
To oczywiste.
Olivia pisze:Ja np. bardzo kocham mojego tatę, ale to mi nie zastąpi nigdy samotnych wieczorów i wylanych łez.
Wiadomo, ze tak, ale nie powiesz chyba ze gdybys miala wybierac wybralabys fajny zwiazek? Ja uwazam, ze rodzicielska milosc, braterska (ta w ktorej zawiera sie przyjazn) i ta partnerska pomimo ze inne sa tyle samo warte i nie mozna tu po prostu wybierac.
Olivia pisze:Pobądź dłużej sama niż kilka miesięcy, to porozmawiamy.
Bywalam :)
Olivia pisze:Gdybyś teraz miała wybierać między Twoją M. a Twoim facetem, nieważne z jakiej przyczyny, to rzeczywiście tak łatwo zrezygnowałabyś z miłości?
Kotek chyba mnie nie zrozumialas. Gdybym miala wybierac to ja bym nie wybrala. Ja nie napisalam, ze wybieram przyjazn. :>
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 24 gru 2007, 13:15

księżycówka pisze:a uwazam, ze rodzicielska milosc, braterska (ta w ktorej zawiera sie przyjazn)

Ja rozróżniam bardzo miłość rodzicielską od braterskiej. Dla ojca rzeczywiście zrobiłabym wszystko, dla przyjaciela: odpowiem szczerze, nie wiem.

A poza tym, jeśli taki partner czy ukochany każe wybierać, to w ogóle nie warto zawracać sobie taką osobą głowy.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 gru 2007, 13:21

Olivia pisze:A poza tym, jeśli taki partner czy ukochany każe wybierać, to w ogóle nie warto zawracać sobie taką osobą głowy.
To na pewno. Wtedy wybor jest oczywisty - mowimy takiemu "papa" :D
Olivia pisze:Ja rozróżniam bardzo miłość rodzicielską od braterskiej. Dla ojca rzeczywiście zrobiłabym wszystko, dla przyjaciela: odpowiem szczerze, nie wiem.
Moze inaczej bys na to patrzyla gdybys miala rodzenstwo. Ja przyjazn z moja M. przyrownuje do tego wlasnie bowiem. Pryzjaznia nie nazwe czegos co jest po prostu lubieniem sie, nawet bardzo. To kolezenstwo. Przyjaciela sie kocha i zrobilo by sie dla niego wszystko. Dlatego wkurza mnie szastanie slowem "przyjazn".
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 24 gru 2007, 13:24

księżycówka pisze:Moze inaczej bys na to patrzyla gdybys miala rodzenstwo.

To wtedy moją najbliższą rodziną byliby rodzice i rodzeństwo. Na tym koniec.
Żaden przyjaciel w swojej wierności i oddaniu temu nie dorówna. No chyba, że czegoś tej rodzinie brakuje...
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 gru 2007, 13:28

Olivia pisze:Żaden przyjaciel w swojej wierności i oddaniu temu nie dorówna.
Nie powiedzialabym. Przyjaciel jest jak czesc rodziny wlasnie ito jest w przyjazni piekne. To nie kolezenstwo. :)
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 24 gru 2007, 13:30

księżycówka pisze:Przyjaciel jest jak czesc rodziny wlasnie ito jest w przyjazni piekne.

Przyjaciel to jest przyjaciel, spoza rodziny, i choćby salto zrobił na rzęsach to rodziną nigdy nie będzie. Koniec kropka!
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 24 gru 2007, 13:32

księżycówka pisze:Zwiazku tez sie nie zbuduje bez przyjazni.

ja tak samo. Więc cenię tak samo przyjaźń i miłość.
Facet musi być najpierw przyjacielem, później kochankiem.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 24 gru 2007, 13:41

Olivia pisze:Przyjaciel to jest przyjaciel, spoza rodziny, i choćby salto zrobił na rzęsach to rodziną nigdy nie będzie.
Olivia a masz Ty jakiegos przyjaciela ze takie smiale teorie glosisz? Kogos nawet spoza rodziny dla kogo zrobilabys wszystko? Bo jak napisalas:
Olivia pisze:Dla ojca rzeczywiście zrobiłabym wszystko, dla przyjaciela: odpowiem szczerze, nie wiem.
to wyglada jakbys miala moze i swietnych kumpli, ale przyjaciela nie. W moim odczuciu przyjazni oczywiscie. Bo jesli tak jest to sie nigdy nie dogadamy w tej kwestii po prostu.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 24 gru 2007, 13:42

Przyjaźń ...? hmm? fajna i potrzeba rzecz, lecz cóz ci z niej jest jak dany przyjaciel jest daleko? bo rozumiem , ze jesli jest blisko to oki, ale gdy zalozy rodzine, wyjedzie itd. to czasu juz tyle dla ciebie miec nie bedzie. I niby masz przyjaciela, ale go nie masz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 24 gru 2007, 13:42

Nie wiem, prawdę mówiąc :) Wyżej stawiam związek, ale i lojalnych od lat zawsze cenię i szanuję, zrobię dla nich wiele. Ale to zupełnie inny rodzaj relacji. Też głęboki, ale na czymś innym budowany.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 24 gru 2007, 13:44

Olivia pisze:Jestem sama od dość dawna i gadki o wiecznej przyjaźni mnie śmieszą. Owszem, przyjaźń jest fajna, ale też często ludzkie drogi się rozchodzą.


miłość też jest fajna, ale ludzie także się rozstają, tak samo by można powiedzieć :> miłość jest ulotna i mniej trwała.
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 24 gru 2007, 13:55

Nola pisze:miłość jest ulotna i mniej trwała.

To jak wytłumaczysz fakt, że ludzie żyją ze sobą i 50 lat? Przyzwyczajeniem?
I jak wytłumaczysz mi fakt, że od kiedy moja mama zachorowała 20 lat temu, mój tata nie znalazł sobie żadnej innej kobiety, przywozi mamę na każde święta i śpią razem w jednym łóżku? A uwierz mi, że choroba mojej mamy jest dość poważna.
Poczuciem obowiązku wobec mnie, mamy, czy żeby uciszyć swoje sumienie?

A żadne z rodzeństwa mojej mamy, nawet Jej własna matka nigdy się tak nie zajmowali mamą, jak mój tata!

Więc nie chrzań, że miłość jest nietrwała! Najpierw naucz się trochę życia, to potem pogadamy.
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
mlody85
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2006, 14:11
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: mlody85 » 07 sty 2008, 23:19

Pozwole sobie zacytowac tekst z filmu dokumentalnego "to my, rugbiści" Sylwestra Latkowskiego

"
Latkowski : "Co jest wazniejsze, dziewczyna czy przyjaciel?"
Rybak (jeden z bohaterow filmu): "przyjaciel..., jest wazniejszy na pewno..."

"
Moze to byc dziwne dla niektorych, ale polecam caly film, zrozumiecie co tak naprawde liczy sie w zyciu.

Jest jeszcze kilka cytatow z tego filmu ktore naprawde sa warte uwagi i przedstawiaja zyciowe priorytety.
Pozdrawiam:)
"If U can't find something 2 live 4,
Then U best find something 2 Die 4..."
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 07 sty 2008, 23:22

mlody85 pisze:Moze to byc dziwne dla niektorych, ale polecam caly film, zrozumiecie co tak naprawde liczy sie w zyciu.
Nie potrzebuje filmów żeby wiedzieć co dla mnie się liczy w życiu. Każdy rozumny człowiek umie sobie sam postawić pewne cele i ustalić priorytety.
A cytacik baaardzo cienki :]
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 07 sty 2008, 23:39

księżycówka pisze:Każdy rozumny człowiek umie sobie sam postawić pewne cele i ustalić priorytety.

Tedem lecisz ;)

Żeby sobie cokolwiek ustalić, nie wystarczy osobiste doświadczenie. Trzeba do tego dodać obcowanie z kulturą, szeroko pojętą.

Jeżeli ktoś mi poleca film, bo "zrozumiem co naprawdę liczy się w życiu", to nie liczę na to, że to zrozumiem, ale z chęcią film oglądnę. Bo być może wniesie do mojego życia coś nowego :]
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
mlody85
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2006, 14:11
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: mlody85 » 08 sty 2008, 00:03

A cytacik baaardzo cienki :]


Obejrzyj film, bedziesz bardziej wiedziala o co chodzilo, dlaczego tak mowi, jak zycie zmienilo tych ludzi i jak to przenioslo sie na ich samych, cytat wcale nie jest cienki a dajacy do myslenia :)

eżeli ktoś mi poleca film, bo "zrozumiem co naprawdę liczy się w życiu", to nie liczę na to, że to zrozumiem, ale z chęcią film oglądnę. Bo być może wniesie do mojego życia coś nowego :]


Moze troszke zle to napisalem z tym zrozumieniem, przyznaje. W moim przypadku jest tak, ze przez tych kilkanascie lat mojego zycia, pewne sytuacje, muzyka, tego typu filmy wiele wniosly do mojego zycia i czesto rowniez je zmienily, z pewnoscia na lepsze, dlatego przywolalem tutaj akurat ten film, dla mnie naprawde wielcy sa jego bohaterowie i serdecznie go polecam, temat jest troche o przyjazni wiec moje wypowiedz nie jest chyba offtop :)
"If U can't find something 2 live 4,

Then U best find something 2 Die 4..."

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 299 gości