Poezja...

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

firstOne!
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 76
Rejestracja: 20 lip 2006, 16:15
Skąd: Poznań
Płeć:

Poezja...

Postautor: firstOne! » 22 sie 2006, 10:43

Witam,
Wy kobiety, czesto macie opisy milosne, sluchacie takiej muzyki, lubicie takie rzeczy... Przesylacie czasem swojemu chlopakowi jakis kawalek tekstu z milosnej piosenki itd itp.

A teraz pytanie, czy Wy wspolczesne dziewczyny. lubicie jak chlopak jest taki.. taki uczuciowy, pisze wam poezje, ze dziewczyna pyta sie np. czy to z jakiejs piosenki ? A chlopak mowi ze nie, ze napisal to sam.. Czy to nie jest wstyd dla chlopaka przed dziewczyna? Czy nie traci na tym jego meskosc ?
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 22 sie 2006, 10:47

Podoba sie to kobietom, ale nie u facetow, tak bym powiedzial. Tzn. podziwiaja jak ktos ladnie pisze wiersze, ale nie jest to element imponowania i sposob na zdobycie kobiety. Nawet moze odstraszyc.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 22 sie 2006, 11:03

TFA pisze: podziwiaja jak ktos ladnie pisze wiersze, ale nie jest to element imponowania i sposob na zdobycie kobiety

zdecydowanie to za mało by mnie zdobyc. Jesli ta poezja nie jest przesłodzona i mdła to chetnie posłucham jak czyta.
TFA pisze:Nawet moze odstraszyc.

mnie kiedys odstraszyła, ale to nie poezja to raczej stylistyka czegos w rodzaju słodkich aniołków i reklamy jakiegos napoju Zbyszko, taka babka i koles spiewaja cos o pragnieniu.
Jesli ta poezja jest dobra to jest to atut.
O juz wiem poszukaj sobie tu na forum wierszy Imperatora, sa cholernie smieszne i raczej nikt nie uwaza Impka za mało meskiego.
Awatar użytkownika
sami
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 172
Rejestracja: 22 maja 2005, 00:11
Skąd: stąd
Płeć:

Postautor: sami » 22 sie 2006, 11:16

Wszystko zależy od kobiety, jednej się spodoba, innej nie. Myślę, że trafi najbardziej do dziewczyn wrażliwych i uczuciowych.
Znam gościa który pisze piękne erotyki, a jest duszą towarzystwa uwielbianą przez płeć piękną :P
Afro mi nie przeszkadza ;)
Mako
Bywalec
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 18 lip 2006, 19:19
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Mako » 22 sie 2006, 11:20

Muzyka to też w jakiś sposób poezja, muzyki słucham codziennie i mogę powiedzieć, że w jakimś stopniu jestem melomanem.
Co do poezji np. lubię sobie walnąć opis z nieco kontrowersyjnego Slipknot'a - "The Nameless":
"(Don't go) I never wanted any body more then I wanted you
(I know) The only thing I ever really loved, was hate.. " <wsciekly>
Utwory System Of A Down - "Ego Brain" , czy "Roulette".
Ostatnio słucham P.O.D. - "On The Grind" refren fajny :) i "Goodbye For Now", czy "Will you" muzyka dużo mówi o człowieku..

Jak wierszyk jest od Ciebie to świadczy o Twojej wrażliwości. /zależy jaki wierszyk :D

Tylko nie cytuj MEZO :D
Ostatnio zmieniony 22 sie 2006, 11:28 przez Mako, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 22 sie 2006, 11:21

jesli cos jest grafomańskim gniotem to nawet najbardziej wrazliwej sie nie spodoba
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 22 sie 2006, 11:34

firstOne! pisze:A chlopak mowi ze nie, ze napisal to sam.. Czy to nie jest wstyd dla chlopaka przed dziewczyna? Czy nie traci na tym jego meskosc ?

Wstyd nie, meskosci tez nie traci, tylko nie kazdej dziewczynie to sie podoba.
Jakby mi moj zaczal pisac milosne wiersze to <hahaha>. Nie lubie, kiedys juz tu pisalam,ze poezji nie lubie i Charlie mnie zjebal :D
Ostatnio zmieniony 22 sie 2006, 11:43 przez Yasmine, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 22 sie 2006, 11:41

Romantycy i poeci nigdy nie byli na topie wsrod kobiet :) mysliscie ze czemu np. Mickiewicz cierpial na nieszczesliwa milosc ? i wiekszosc cierpiala ? bo kobiety sie nimi nie interesowaly, zostawialy takich od zawsze.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Re: Poezja...

Postautor: ptaszek » 22 sie 2006, 12:00

firstOne! pisze:A teraz pytanie, czy Wy wspolczesne dziewczyny. lubicie jak chlopak jest taki.. taki uczuciowy, pisze wam poezje, ze dziewczyna pyta sie np. czy to z jakiejs piosenki ? A chlopak mowi ze nie, ze napisal to sam.. Czy to nie jest wstyd dla chlopaka przed dziewczyna? Czy nie traci na tym jego meskosc ?

To zależy od upodobań. Mi by się pewnie podobało.... Zależy jeszcze, jakiej kategorii byłaby to poezja. Czy jakieś górne loty, czy coś w stylu "na górze róże" [to drugie by mnie chyba odstraszyło].
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
firstOne!
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 76
Rejestracja: 20 lip 2006, 16:15
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: firstOne! » 22 sie 2006, 12:19

'Twą duszę przyjmuję bez zwątpienia, gdyz tylko nią odetchnąć moge.
Bez Ciebie niema mnie, gdy jestes tu, jestem caly ja, i calego siebie Ci dam,
bo tylko tu przy Tobie, jak w niebie czuc sie moge.
Dobrze Kochanie wiesz, ze nasze uczucie rosnie jak balon, balon ktory nigdy nie peknie..'

co o tym sadzicie ? ;p
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 22 sie 2006, 12:44

jak dla mnie mdłe. Zalatuje desperacja, nie moje klimaty
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 22 sie 2006, 12:47

Ten balon ni w pięć ni w dziesięć. W ogóle nie pasuje do klimatu wiersza.
Całość też jest taka sobie...
To moje zdanie, ale może dziewczynie się spodoba, licho wie. Tylko zlikwiduj tego balona, bo nadaje tonu komicznego, którego tam być pewnie nie powinno !!
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
larena
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 399
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:51
Skąd: że znowu ;)
Płeć:

Postautor: larena » 22 sie 2006, 13:11

jestem wrazliwa i uczuciowa, poezje lubie ale romantycy jakos mnie troszke odstraszaja a juz szczegolnie romantyczne opisy na gg lub wiersz wyslany na dobranic smsem <belt>
jednak nie ktorym kobietom sie to podoba tylko na pewno so one w mniejszosci
wedlug mnie ten wiersz jest troszke ryzykownyi tak jak napisala ptaszek zlikwiduj balona
reaguję na magiczne dźwięki i trzaski z winylowej płyty. Bob Marley śpiewa pieśń, Niesie treść pełną miłości,
Która wypełnia cale pomieszczenie. Nie zauważam wrogich spojrzeń, Nie słyszę złych słów - Rozmyta.

http://rycerze.wp.pl/?ac=vid&vid=176166738
Mako
Bywalec
Bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 18 lip 2006, 19:19
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Mako » 22 sie 2006, 13:16

"Dobrze Kochanie wiesz, ze nasze uczucie rosnie jak balon, balon ktory nigdy nie peknie.."

Wiesz z prezerwatywami różnie bywa :D <browar>
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 22 sie 2006, 14:40

Mi się podoba. Jakbym dostała coś takiego to na pewno sprawiłoby mi to radość.
Co do balonika to już czepianie się szczegółów.
Dzindzer pisze:reklamy jakiegos napoju Zbyszko, taka babka i koles spiewaja cos o pragnieniu
Oj tak, fatalne to jest <hahaha>
Obrazek
Awatar użytkownika
jelonek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 22 gru 2005, 17:23
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: jelonek » 22 sie 2006, 16:20

A ja romantyka bym bardzo polubila. Choc Twoj wiersz jest wg mnie kompletnie bez polotu :P
Wiara jest wtedy, gdy nie wierzysz, że to, co przeszłe było kłamstwem, a to, co teraźniejsze, jest złym snem...
Awatar użytkownika
ptaszek
Weteran
Weteran
Posty: 1205
Rejestracja: 15 sie 2004, 18:44
Skąd: War-saw
Płeć:

Postautor: ptaszek » 22 sie 2006, 16:34

Joasia pisze:Mi się podoba. Jakbym dostała coś takiego to na pewno sprawiłoby mi to radość.

Mówiłam, że zależy od dziewczyny ;) I od gustu tym samym.
Ale chłopak ma dobre chęci.

Co do balonika to już czepianie się szczegółów.

To nie szczegół, to istotny element wiersza - porównanie. W tym wypadku uważam, że mało zliryzowane. W dodatku na końcu wiersza (o ile to całość) - a zwykle to co na końcu najbardziej zapada w pamięć.
Przepraszam, ale osobiście albo bym złapała się za głowę, albo roześmiała :)
"Jeśli traktujesz życie ze śmiertelną powagą, nie licz na wzajemność" [A. Mleczko]
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 22 sie 2006, 17:02

firstOne! pisze:'Twą duszę przyjmuję bez zwątpienia, gdyz tylko nią odetchnąć moge.
Bez Ciebie niema mnie, gdy jestes tu, jestem caly ja, i calego siebie Ci dam,
bo tylko tu przy Tobie, jak w niebie czuc sie moge.
Dobrze Kochanie wiesz, ze nasze uczucie rosnie jak balon, balon ktory nigdy nie peknie..'

uważałabym, bo jak dziewczę ma słuch, to się skrzywi. rytm leży i kwiczy.
osobiście poezję lubię, ale za efekt, nie za to, że autor się napracował, a tu niestety...

[ Dodano: 2006-08-22, 17:02 ]
ptaszek pisze:Przepraszam, ale osobiście albo bym złapała się za głowę, albo roześmiała :)

przychylam się.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 sie 2006, 17:55

Ponoc sa takie co lubia.

Jakby tylko nie piasl jakis bzdur o milosci to xczemu nie?
Czegos takiego jak tu podales? Osz w zyyyyciu :/
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 22 sie 2006, 18:01

poezji stworzyć w stanie nie jestem, zdecydowanie proza mną kieruje <diabel> Ale podesłanie od czasu do czasu wiersza kogoś z Mistrzów - czemu nie? Chylić czoła przed talentem niektórych, którzy są w stanie coś takiego stworzyć. <aniolek>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 22 sie 2006, 18:16

Poezję osobiście radziłbym zostawić ludziom, którzy znają się na jej układaniu, bądź uwielbiają ją czytać; do innych ona raczej nie trafi (przynajmniej jak tak myślę)... Jednakże, jeśli Twoja dziewczyna lubi takie klimaty, to chyba warto sprubować, bo nawet jeśli wiersz wyjdzie do kitu, to zapewne wzruszy ją sam fakt, że się starałeś <przytul> . Może nawet da Ci jakieś wskazówki i następnym razem wyjdzie jeszcze ładniej. Zawsze lepiej próbować imponować w sferze intelektualnej czy emocjonalnej, niż np. w umiejętności rozbijaniu cegieł fujarą.
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 22 sie 2006, 19:21

ptaszek pisze:albo roześmiała
Też się uśmiechnęłam jak to przeczytałam.
Chłopak poetą nie jest ale się stara i to jest w tym wszystkim urocze :]
Obrazek
Awatar użytkownika
kinomaniak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 175
Rejestracja: 05 lut 2005, 22:51
Skąd: Raj.
Płeć:

Postautor: kinomaniak » 22 sie 2006, 21:01

Poezja nie jest niczym zlym...choc nie kazdy ja lubi i preferuje ...ale zawsze jest w tym coś słodkiego jesli piszesz wiersz dla swojej dziewczyny i wkładasz w to cześc swojego serca ...układasz słowa do znanej jej piosenki by sprawic jej tym radosc.....osobiscie mi sie to podoba....wyrażanie uczuc w ten sposób ma w sobie jakas magie.to tak jakbys odslonil swoja dusze tylko dla tej jednej soby...nie kazdy jednak ja dostrzega.....to bardzo przyjemne dla drugiej osoby.....nie dla kazdej dziewczyny ale sa takie co to lubią.
W szaleńczej wichurze znajdę Twój szept
W wzburzonym morzu oblicze Twe
W gwieździstym niebie oczu Twój blask
W słodyczy miodu pocałunków smak
Nie ważne kiedy, i tak znajdę Cię
W ślad po twych stopach pójdzie mój cień
Awatar użytkownika
unlucky_sink
Maniak
Maniak
Posty: 739
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:42
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: unlucky_sink » 22 sie 2006, 21:03

firstOne!, Kiedys moj facet gral dla mnie na gitarze i spiewal mi piosenki: Urocze to byo :) Np.

I'm not Polish but I can say: masz fajna dupe baby that's ok
I'm not Polish but i can say zimne piwo every day,
itd :)


Moze naucz sie na gitarze grac ;)
Awatar użytkownika
olecxka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 266
Rejestracja: 07 mar 2006, 21:05
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: olecxka » 22 sie 2006, 21:19

Jakby mi facet na pierwszej randce wypalił z jakimś wierszem to najprawdopodobniej byłaby to już ostatnia randka. Jakoś nie przepadam za romantykami a jeśli to robią na pokaz to szczególnie.
Jednak gdybym dostała takie wiersz od chłopaka z którym jestem, to byłabym cudnie wzruszona i starałbym się nie roześmiać przeczytawszy kawałek o balonie. Dostałby na pewno dużego całusa za swoje starania.
Mężczyźni są szalenie nielogiczni.
Twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same,
lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać
S.G.Colette
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 22 sie 2006, 21:21

Poezja a poezja to różnica. Ale jeśli masz na myśli ckliwe i tandetne wyznania miłosne, to <belt>
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
bandzioreks
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 26
Rejestracja: 21 sie 2006, 13:57
Skąd: zza dupia... ;P
Płeć:

Postautor: bandzioreks » 22 sie 2006, 21:24

Heh... to zalezy od tego jaka by byla ta poezja... ja tam zabardzo takich romantycznych wierszykow nie lubie... ale za to lubie jak mi czasem chlopak strzela jakims tekstem z filmu, z jakiejs komedii, co do danej sytuacji mega pasuje :D albo przerabia jakis tekst piosenki... zmienia tak zeby bylo smiesznie... :) ja na przyklad nie cenie sobie zabardzo u chlopaka zdolnosc mowienia poezją... bardziej mnie kreci kiedy strzeli jakims tekstem ze potem przez tydzien sie smieje... poeta kojarzy mi sie odrazu z jakims melancholikiem... nudą.. itp... wole jesli facet jest energiczny.. potrafi mnie rozbawic... nie twierdze jednak ze poezja pisana dla swojej dziewczyny odbiera mu meskosci... jesli juz bym miala dostac jakis romantyczny wiersz od niego to musialaby byc jakas szczegolna okazja i musialby byc mega wzruszajacy... tak zebym sie poplakala.... ( nie ze smiechu :P ) np mogloby to byc przy oswiadczynach... ale tak na codzien bez okazji to wole cos zdecydowanego, spontanicznego, zabawnego co wprawi mnie w dobry nastroj... :D pozdrawiam...
.....::DoN't Go WaStInG YoUr EmOtIoNs::.....
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 sie 2006, 23:11

unlucky_sink pisze:irstOne!, Kiedys moj facet gral dla mnie na gitarze i spiewal mi piosenki: Urocze to byo :) Np.

I'm not Polish but I can say: masz fajna dupe baby that's ok
I'm not Polish but i can say zimne piwo every day,
itd :)
O takie cos duzo predzej by mnie rozbroilo np :)
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 23 sie 2006, 08:36

Jeśli dziewyczna ma dobry gust, to radziłbym znaleźć jakiegoś mało znanego poetę (a takich jest na kopy) wybrać jakiś wierszyk, lekko go "zwurgalryzyować" (nie mam na myśli przekleństw), żeby nie wyglądał podejrzanie i przedstawić, jako swój. Można też używać gotowców (np. Morsztyna, tylko uważaj, bo ich było dwóch) jako wzór do sprawdzenia własnych rymów, ilości zgłosek, itp. Jeśli ktoś zamierza samodzielnie pisać wiersze miłosne, to powinien się przed tym zapoznać z żelaznym kanonem gatunku; po czymś takim jego praca będzie z pewnością o klasę lepsza.
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 23 sie 2006, 17:48

Jeśli dziewyczna ma dobry gust, to radziłbym znaleźć jakiegoś mało znanego poetę (a takich jest na kopy) wybrać jakiś wierszyk, lekko go "zwurgalryzyować" (nie mam na myśli przekleństw), żeby nie wyglądał podejrzanie i przedstawić, jako swój.

świetny pomysł <pijak>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 299 gości